Półmaraton Jaworski i Bieg Strażacki im. Adriana Kotkowskiego za nami
2 czerwca 2024 roku odbyły się dwa ważne wydarzenia sportowe w Jaworze: XXIX Półmaraton Jaworski o Puchar Burmistrza Jawora oraz XVI Bieg Strażacki im. Adriana Kotkowskiego. Te sportowe zmagania przyciągnęły zarówno lokalnych biegaczy, jak i funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej z różnych regionów Polski.
  1. Odbyły się dwa biegi: półmaraton i bieg strażacki.
  2. Na starcie stanęło 103 biegaczy.
  3. Joanna Frukacz wygrała w kategorii OPEN kobiet.
  4. Wyróżniono najlepsze funkcjonariuszki PSP.

Organizatorami tych sportowych zmagań były Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Jaworze oraz TKKF w Jaworze. Wydarzenie to stało się nie tylko okazją do rywalizacji sportowej, ale również momentem integracji środowiska strażackiego i lokalnej społeczności.

Na starcie półmaratonu stanęło 103 biegaczy, w tym wielu funkcjonariuszy PSP, którzy pokazali niezwykłą determinację i kondycję. Zwyciężczynią w kategorii OPEN kobiet została st. sekc. Joanna Frukacz z Komendy Miejskiej PSP w Bielsku-Białej, osiągając imponujący wynik 1:31:04.

W klasyfikacji funkcjonariuszek PSP na podium stanęły:

  • 1 miejsce: Joanna Frukacz (KM PSP Bielsko-Biała) z czasem 1:31:04,
  • 2 miejsce: Martyna Zielińska (KW PSP Gorzów Wielkopolski) z wynikiem 1:38:59,
  • 3 miejsce: Joanna Cichoń (KP PSP Tarnowskie Góry) z czasem 1:43:51.

Te wyniki są dowodem na to, że strażacy, oprócz pełnienia swoich codziennych obowiązków, potrafią także osiągać doskonałe wyniki sportowe. „Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!” – tymi słowami organizatorzy podsumowali tegoroczne zawody, wyrażając nadzieję na kolejne udane edycje w przyszłości.

Wydarzenia takie jak te pokazują, jak ważna jest aktywność fizyczna i wspólne spędzanie czasu, co integruje i wzmacnia lokalną społeczność. Warto podkreślić, że sportowe sukcesy strażaków są inspiracją dla wielu młodych ludzi, którzy mogą zobaczyć, że służba publiczna i pasja do sportu mogą iść w parze.


Wg inf z: KM PSP Bielsko