Debata o e-zagrożeniach dla seniorów w Centrum Seniora 28 maja
Seniorzy coraz częściej stają się ofiarami cyberprzestępców. Aby zwiększyć ich świadomość i umiejętności w obszarze bezpiecznego korzystania z internetu, 28 maja 2024 roku odbędzie się specjalna debata w Centrum Seniora przy Urzędzie Miasta.
  1. Debata odbędzie się 28 maja 2024 roku o godz. 8.30 w Centrum Seniora.
  2. Tematem będą zagrożenia w sieci, z którymi spotykają się seniorzy.
  3. Organizatorami są Wydział Polityki Społecznej oraz ZUS oddział Bielsko-Biała.
  4. Spotkanie ma na celu zwiększenie świadomości i przekazanie praktycznych wskazówek.

W dzisiejszych czasach internet jest nieodłącznym elementem naszego życia, jednak dla osób starszych często stanowi również źródło potencjalnych zagrożeń. W związku z tym Wydział Polityki Społecznej Urzędu Miasta oraz ZUS oddział Bielsko-Biała organizują debatę, której celem jest edukacja seniorów w zakresie bezpiecznego korzystania z sieci.

Debata, zatytułowana „E-zagrożenia dla seniorów w nowoczesnym świecie”, odbędzie się 28 maja 2024 roku o godz. 8.30 w sali konferencyjnej Centrum Seniora przy ul. Romana Dmowskiego 6. Podczas spotkania omówione zostaną różnorodne zagrożenia, jakie mogą napotkać osoby starsze korzystające z internetu, a także sposoby ich unikania.

W trakcie debaty uczestnicy będą mieli okazję dowiedzieć się, jak rozpoznać przestępstwa internetowe oraz jakie działania mogą podjąć, aby chronić swoje dane osobowe i finanse. Organizatorzy zwrócą również uwagę na praktyczne trudności, jakie mogą napotkać seniorzy podczas korzystania z aplikacji mobilnych oraz ich zabezpieczeń.

„Zwiększenie świadomości osób w wieku senioralnym co do zagrożeń, zmian i sposobów popełniania przestępstw na ich szkodę a związanych z wykorzystaniem sieci internetowej” – to jeden z głównych celów wydarzenia. Dodatkowo, seniorzy otrzymają wskazówki dotyczące bezpiecznego korzystania z aplikacji bankowych i innych nowoczesnych technologii.

Serdecznie zapraszamy wszystkich seniorów do udziału w tej ważnej debacie. To doskonała okazja, aby poszerzyć swoją wiedzę i zwiększyć bezpieczeństwo w sieci.


Opierając się na: Policja Bielsko-Biała