Sillesian Classic wystartował spod hali pod Dębowcem
W minioną sobotę, kolarskie emocje sięgnęły zenitu podczas wyścigu Sillesian Classic, który odbył się w naszym mieście. Zawodnicy z różnych zakątków świata rywalizowali na trasie o długości niemal 160 kilometrów, a najlepszy okazał się reprezentant Czech, Jakub Otruba.
  1. Start wyścigu miał miejsce przy hali pod Dębowcem imienia Zbigniewa Pietrzykowskiego.
  2. W zawodach wzięło udział 114 kolarzy z 20 różnych krajów.
  3. Trasa wyścigu liczyła prawie 160 kilometrów.
  4. Zwyciężył Jakub Otruba, kolarz czeski.

Impreza ta, zaliczana do klasyfikacji generalnej 48. Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego – Infomax Kryterium Asów, przyciągnęła na nasze ulice miłośników dwóch kółek, którzy mogli śledzić zmagania sportowców z bliska. Tego typu wydarzenia nie tylko podnoszą rangę naszego miasta jako ośrodka sportowego, ale również integrują społeczność lokalną i przyciągają turystów, co przekłada się na korzyści dla lokalnych przedsiębiorców i usługodawców.

Podczas gdy zawodnicy ścigali się na trasie, mieszkańcy i goście mieli okazję do wspólnego kibicowania, co stanowiło doskonałą okazję do spędzenia aktywnie czasu na świeżym powietrzu. Zwycięstwo Jakuba Otruby, który wyprzedził swoich rywali na ostatnich metrach, było kulminacyjnym momentem dnia i z pewnością zostanie zapamiętane przez uczestników wydarzenia.

Organizacja wyścigu na tak wysokim poziomie jest dowodem na to, że nasze miasto ma potencjał, by być areną dla międzynarodowych wydarzeń sportowych. To także świetna okazja, by pokazać młodszym mieszkańcom, jak ważna w życiu jest aktywność fizyczna i zdrowa rywalizacja.


Na podstawie: OSiR Bielsko Biala