Policja zabezpieczała inaugurację sezonu motocyklowego w Szczyrku
W Szczyrku zainaugurowano sezon motocyklowy 2024, przyciągając miłośników dwóch kółek z całego województwa śląskiego. Wydarzenie to nie tylko święto pasjonatów motocykli, ale także okazja do promowania bezpiecznej jazdy, dzięki obecności i wsparciu lokalnych policjantów.
  1. Otwarcie sezonu motocyklowego odbyło się 12 maja 2024 r. w Szczyrku.
  2. Impreza zgromadziła motocyklistów z całego Śląska, którzy mogli uczestniczyć w spotkaniach z policjantami.
  3. Policja przeprowadziła edukacyjne prelekcje na temat bezpieczeństwa i przepisów ruchu drogowego.
  4. Zaproszeni goście mieli możliwość bezpośredniej rozmowy z policjantami oraz siedzenia na motocyklu policyjnym.

Wśród zielonych krajobrazów Szczyrku, gdzie górska aura sprzyja motocyklowym wycieczkom, policjanci z Komisariatu w Szczyrku oraz z Wydziału Ruchu Drogowego w Bielsku-Białej zapewnili nie tylko porządek, ale także przekazywali ważne informacje dotyczące bezpieczeństwa. Spotkanie to było okazją do zaznajomienia się z zasadami odpowiedzialnej jazdy, co ma kluczowe znaczenie na drogach pełnych wyzwań jakie stawia przed nami teren górski.

Podczas imprezy, która cieszyła się patronatem prezydenta Bielska-Białej Jarosława Klimaszewskiego, burmistrza Szczyrku Antoniego Byrdy oraz starosty powiatu bielskiego Andrzeja Płonki, odbyły się liczne prelekcje. Omówiono statystyki zdarzeń drogowych z udziałem motocyklistów, co miało na celu uświadomienie uczestników o potencjalnych niebezpieczeństwach. Policjanci, korzystając z własnych doświadczeń, dzielili się praktycznymi poradami, jak unikać brawury na drodze.

Warto podkreślić, że takie inicjatywy mają nie tylko charakter rozrywkowy, ale są też ważnym elementem edukacyjnym, promującym kulturę bezpieczeństwa wśród miłośników motocykli. Spotkania z policjantami, którzy na co dzień patrolują drogi na jednośladach, dostarczają nieocenionej wiedzy, która może ocalić życie na drodze.

Bezpieczna jazda zaczyna się od odpowiedzialności, a dzięki takim wydarzeniom, jak otwarcie sezonu motocyklowego w Szczyrku, społeczność motocyklistów ma szansę wzmacniać świadomość o znaczeniu przestrzegania przepisów oraz rozwagi podczas każdej podróży.


Według informacji z: Policja Bielsko-Biała