Sesja zdjęciowa z noworodkiem – jak się do niej przygotować?

Pojawienie się nowego członka rodziny to niezwykle ważny moment w życiu. Warto go uwiecznić na zawsze w postaci zdjęć. Coraz popularniejsza staje się sesja noworodkowa. Jak przygotować do niej siebie, a przede wszystkim dziecko? Podpowiadamy!

Kiedy umówić się sesję noworodkową?

Sesja noworodkowa to niezwykle piękna pamiątka. Interesuje Cię fotografia dziecięca w Bielsku Białej? W tym mieście z pewnością znajdziesz fotografa, który uwieczni pierwsze chwile na świecie Twojego malucha. Wielu rodziców zastanawia się, kiedy jest najlepszy czas, aby zapisać się na sesję noworodkową? W tym przypadku zdania są podzielone, choć nie ma ograniczeń wiekowych. Wielu fotografów zaleca jednak, aby wykonać sesje z noworodkiem do 2-3 tygodnia życia dziecka.

Zasada ta dotyczy głównie sesji zdjęciowych tworzonych w studio. Dlaczego profesjonaliści zalecają umówić się jak najszybciej po urodzinach? Do trzeciego tygodnia życia maluch z reguły bardzo dużo śpi, nie ma kolek i nie budzą go głośne hałasy. W tym czasie można go swobodnie ułożyć do zdjęć, zwłaszcza jeśli zależy nam na fotografiach wykonanych w odpowiedniej pozycji.

Oczywiście, sesje noworodkowe można zaplanować także po skończonym 4 miesiącu życia dziecka. Wtedy maluch jest dość silnym, okazałym niemowlakiem, który potrafi trzymać samodzielnie główkę. To doskonały czas na zdjęcia w plenerze.

Jak przygotować noworodka na sesję zdjęciową?

Kluczem do udanej sesji noworodkowej jest wyspany i najedzony maluch. Wtedy mamy pewność, że dziecko będzie pogodne, a nie marudne i płaczliwe. Z tego powodu najlepiej umówić się na sesje w godzinach porannych bądź południowych. Po całym dniu noworodek może być rozdrażniony i nieskłonny do współpracy z fotografem.

Co zabrać ze sobą na sesję noworodkową? Dobrze jest mieć przy sobie:

  • zapas pieluszek,
  • paczkę wilgotnych chusteczek,
  • smoczek
  • oraz oczywiście mleko w butelce (chyba że mama karmi piersią).

Starszemu dziecku możemy zabrać ulubioną przytulankę, aby czuło się bezpiecznie.

Większość studiów fotograficznych jest dobrze przygotowana na sesje noworodkowe. Ma podgrzewacze do mleka oraz przewijaki. Warto jednak zadzwonić i dopytać się, czy dany fotograf dysponuje takimi akcesoriami.

Ile trwa sesja noworodkowa?

W przypadku sesji noworodkowych nie ma sztywnych ram czasowych, ponieważ to bobas dyktuje warunki pracy fotografa. Kiedy noworodek jest spokojny i śpi, czas wykonania zdjęć ulega skróceniu. W takim przypadku sesja może trwać pół godziny.

Aby jednak nie przemęczać świeżo upieczonych rodziców i ich dziecka, zaleca się, aby sesja noworodkowa nie trwała dłużej, niż dwie godziny. Podczas prac fotograf powinien wziąć zapas czasu na ewentualne zabiegi pielęgnacyjne jak karmienie, tulenie czy przewijanie maleństwa. Dzięki nim noworodek czuje się bezpieczny w nowym miejscu.

Mamy nadzieję, że już wiesz, jak przygotować się do sesji z noworodkiem. Tylko od Ciebie zależy kiedy zdecydujesz się na tego typu pamiątkę. Jeśli obawiasz się, podróżowania do studia fotograficznego z tak małym dzieckiem, wielu fotografów oferuje przyjazd do domu dziecka.