Usługi w pakiecie czy osobno? Co się bardziej opłaca?

Na co dzień korzystamy z wielu różnych usług, które łącznie mogą generować wysokie koszty. Zarówno w domu, jak i firmie płacimy za Internet, telewizję i telefon. Tymczasem wybierając pakiet od sprawdzonego dostawcy, możesz zaoszczędzić czas i pieniądze. Jak to działa w praktyce?

Wybór między pojedynczymi usługami a pakietem – co warto wziąć pod uwagę?

Wybór między pakietem obejmującym Internet, telewizję i telefon a osobnymi umowami na każdą z tych usług nie zawsze jest łatwy. Wiele jednak przemawia za tym, by korzystać z praktycznych pakietów, które są tańsze niż pojedyncze usługi i wygodne.

Dzięki łączeniu usług w pakiety często można uzyskać niższą cenę. Poza tym płacenie jednego rachunku za wszystkie usługi jest wygodniejsze niż zarządzanie kilkoma różnymi rachunkami, szczególnie jeśli pochodzą z różnych firm. Warto wziąć pod uwagę również dodatkowe benefity. Gdy wybierzesz pakiet, dostawca usług może zaproponować specjalną promocję lub usługi komplementarne, jak na przykład kanały telewizyjne premium.

W tym artykule przeczytasz o najważniejszych zaletach dwóch popularnych pakietów:

  1. połączenia Internetu i telefonii komórkowej,
  2. połączenia Internetu z telewizją cyfrową.

Pakiet Internet + telefon – kiedy warto go wybrać?

Opłaty za rozmowy telefoniczne, SMS-y i MMS-y wciąż ulegają zmianie. Do tego dochodzi jeszcze konieczność dobrania Internetu o odpowiedniej szybkości i przepustowości, który zapewni Ci rozrywkę na najwyższym poziomie. Rozwiązaniem tego problemu może być wybór atrakcyjnego pakietu, który obejmuje abonament telefoniczny i Internet.

Taki pakiet znajdziesz między innym w ofercie firmy INEA. Dużym plusem tej opcji jest przede wszystkim korzystna cena. W ramach usługi zyskasz nielimitowane rozmowy, SMS-y i MMS-y do wszystkich, a także będziesz mógł wygodnie przenieść numer z innej sieci.

Pakiet telefonii komórkowej i Internetu od INEA zapewni Ci komfortowy dostęp do szybkiego Internetu z praktycznie każdego miejsca w Polsce. Jest to możliwe, ponieważ dostawca korzysta z infrastruktury Play. Równie korzystnie przedstawia się oferta roamingu. W ramach pakietu od INEA zachowujesz nielimitowane rozmowy, SMS-y, MMS-y oraz duży pakiet Internetu w telefonie również poza granicami kraju. Jest to doskonała opcja dla osób, które niemal nie rozstają się ze swoim telefonem, dużo podróżują lub potrzebują być cały czas w kontakcie ze swoimi bliskimi.

Pakiet Internet + telewizja – poznaj jego zalety

Płacenie za każdą usługę z osobna jest dosyć kłopotliwe. W takim wypadku łatwo zapomnieć o jednej z wielu płatności, co może skutkować wyłączeniem usługi. Zdecydowanie lepszą opcją jest wykupienie pakietu. Ostatnimi czasy dużą popularnością cieszą się w szczególności pakiety Internet + telewizja. Jest to optymalne rozwiązanie dla osób, które chcą płacić niższe faktury, a jednocześnie zależy im na dostępie do najpopularniejszych kanałów telewizyjnych i superszybkiego Internetu.

Jedną z ciekawszych opcji na rynku jest niezawodny Internet światłowodowy. Znajdziesz go w ofercie firmy INEA. Ten dostawca oferuje wyjątkowe pakiety, które każdy klient może z łatwością dostosować do swoich potrzeb za pomocą wygodnego konfiguratora. Wśród dostępnych propozycji pakietów Internet + TV 4K warto wyróżnić następujące opcje:

  • Internet 300 Mb/s + Telewizja 71 kanałów,
  • Internet 1000 Mb/s + Telewizja 124 kanały,
  • Internet 1000 Mb/s + Telewizja 177 kanałów.

Do podstawowego pakietu możesz też dobrać dodatkowe paczki telewizyjne i włączać je na dowolnie wybrany przez siebie okres. W ramach pakietu telewizyjnego otrzymasz również dostęp do wypożyczalni VOD oraz bezpłatny dekoder wyposażony w wiele praktycznych funkcji.

Umowa bez przywiązania – na czym to polega?

Zamawiając pakiet usług internetowych, telewizyjnych lub telefonicznych, możesz sporo zyskać. Niekiedy jednak trudno jest wybrać odpowiednią opcję, ponieważ umowy są zawierane na 12 miesięcy lub 24 miesiące, co oznacza, że przez ten czas będziesz zobowiązany do korzystania z usługi.

Umowa bez przywiązania to wygodne rozwiązanie stworzone specjalnie z myślą o osobach niezdecydowanych lub takich, które nie lubią, gdy coś je ogranicza. Cechą charakterystyczną tego typu umowy jest brak odgórnie narzuconego czasu trwania. Osoba, która podpisała taką umowę, może w dowolnym momencie z niej zrezygnować bez ponoszenia żadnych dodatkowych kosztów. Umowę bez przywiązania znajdziesz w ofercie firmy INEA. Wystarczy, że zaznaczysz taką opcję w konfiguratorze, podczas zamawiania usługi.

Jak widać, wybierając usługi w pakiecie, możesz sporo zaoszczędzić. Warto też na bieżąco śledzić oferty renomowanych dostawców Internetu, ponieważ bardzo często można natrafić na ciekawe promocje i zniżki. W INEA zarówno nowi, jak i stali klienci mogą liczyć na atrakcyjne ceny i liczne udogodnienia.