Dzielnicowi z Komisariatu Policji I w Bielsku-Białej mł. asp. Sławomir Łukaszek oraz asp. szt. Grzegorz Wolny spotkali się z dziećmi z przedszkola „Groszek” mieszczącym się przy ul. Akademii Umiejętności w Bielsku-Białej, w ramach kampanii pn. „Mamo, Tato! Tutaj Jestem” i „Kręci mnie Bezpieczeństwo”.

       Dzielnicowi przedstawiali ramy akcji „Mamo, Tato! Tutaj Jestem” odnosząc ją do obecnych czasów, gdzie z każdej strony, dorośli i dzieci są otoczeni różnego rodzaju reklamami, komunikatami medialnymi, nowinkami technologicznymi i wieloma innymi atrakcjami, które często odwracają uwagę od tego, co najważniejsze, czyli bezpieczeństwo dziecka. W trakcie imprez masowych, zakupów w dużych centrach handlowych czy w innych zatłoczonych miejscach, upilnowanie dziecka staje się wyzwaniem. Skupiając się na witrynach sklepowych, ekranach reklamowych, smartfonach, występach artystycznych itd. dorośli odwracają uwagę od tego, co robią w tym czasie ich pociechy. Dzieci natomiast nieświadome zagrożeń i zafascynowane otaczającym je światem, nie zwracając uwagi na opiekunów, często oddalają się, szukając możliwości zaspokojenia swojej ciekawości. Takie sytuacje są najczęstszą przyczyną zagubień, a w skrajnych przypadkach dramatycznych zdarzeń.
       Najmłodsi nie są na tyle zaradni i odpowiedzialni, aby odnaleźć się w tak stresującej sytuacji samodzielnie, a samo zdarzenie może być dla nich bardzo traumatyczne. Lęk oraz dezorientacja nie pozwalają dzieciom racjonalnie myśleć. Dodatkowo brak życiowego doświadczenia nie pomaga odpowiednio się zachować. Rodzice natomiast znajdując się w sytuacji nagłej nieobecności dziecka, przeżywają najdłuższe minuty swojego życia.
       Rolą mundurowych jest wytłumaczenie dzieciom jak zachować się w takiej sytuacji i do kogo należy zwrócić się o pomoc. 
       Na spotkaniu policjanci nie pominęli podstawowych zagadnień z ruchu drogowego i bezpiecznego zachowania się przez najmłodszych na drogach i w miejskim środowisku. Policjantom zależy na tym by od najmłodszych lat dzieci przyswajały podstawowe zasady bezpieczeństwa. Uczą się tym samym właściwego poruszania na drodze, podstawowych przepisów i znaków drogowych, odpowiedzialnego zachowania w rejonie dróg, w parkach i na placach. Dzielnicowi przedstawili również charakterystykę pracy policji, zaprezentowali elementy umundurowania, wyposażenie radiowozu oraz elementy odblaskowe zachęcając jednocześnie do ich stosowania na co dzień.