Wzorowa akcja obywateli zapobiegła tragedii na drodze. Nietrzeźwemu dalszą jazdę uniemożliwili świadkowie kolizji, w której sprawcą był nietrzeźwy 31-latek. Jak się okazało, miał prawie 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

We wtorek 12 września około godziny 18-tej bielska Policja została powiadomiona przez świadków kolizji drogowej, która miała miejsce przy ul. Karbowej w Bielsku-Białej, iż ujawnili nietrzeźwego kierującego, wobec którego podjęli zdecydowane kroki celem uniemożliwienia dalszej jazdy. Policjanci z bielskiej drogówki niezwłocznie udali się we wskazane miejsce, a na miejscu ustalili, że kierujący samochodem marki KIA, mężczyzna 31-letni mieszkaniec Ełku, w trakcie opuszczania miejsca, w którym wcześniej zaparkował swój samochód, uszkodził pojazd marki Volkswagen. Dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji świadków zdarzenia zabrano z pojazdu, którym kierował kluczyki celem uniemożliwienia dalszej jazdy.

Badanie alkomatem wykazało prawie 2.5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Z uwagi na stan nietrzeźwości, został doprowadzony do Ośrodka Przeciwdziałania Problemom Alkoholowym, a mówiąc potocznie do izby wytrzeźwień. Kierujący obligatoryjnie stracił uprawnienia do kierowania pojazdem, a nad jego głową wisi widmo kary do 2 lat pozbawienia wolności.

Dzięki wzorowej reakcji obywateli nie doszło do tragedii na drodze, a sprawca przestępstwa odpowie za swoje zachowanie przed sądem. Dziękujemy i gratulujemy wzorowej postawy!
Apelujemy o odpowiedzialne zachowanie. Nietrzeźwy uczestnik ruchu drogowego zawsze stanowi zagrożenie dla siebie i dla innych.