Wczoraj w godzinach porannych na ulicach Bielska-Białej i powiatu policjanci z bielskiej komendy sprawdzali trzeźwość kierujących. Wyniki nie są optymistyczne. Akcja „Trzeźwy poranek”, mająca na celu wyeliminowanie z ruchu drogowego nietrzeźwych prowadzących, trwała od godziny 5.00 do 13.00

Można powiedzieć, że wczorajsze kontrole miały mieć charakter prewencyjny. Niestety, w poniedziałkowy poranek policjanci zatrzymali 8 "praw jazdy". W grupie zatrzymanych 6 kierujących popełniło przestępstwo, mieli we krwi od 0,5 do przeszło 1 promila alkoholu. U 50 – latka kierującego samochodem marki Opel, który został  zatrzymany na ul. Karpackiej w Bielsku-Białej badanie wykazało nawet  przeszło dwa promile alkoholu w organizmie.  2 to sprawcy wykroczeń (od 0,2 do 0,5 promila). 

Przypominamy, że celem akcji „Trzeźwy poranek” jest wyeliminowanie z naszych dróg tych, którzy siadają za kierownicę po wypiciu alkoholu. Bielscy policjanci w wybranych dniach tygodnia, we wczesnych godzinach rannych, na drogach dojazdowych (np. podczas oczekiwania na zmianę świateł) przeprowadzają w mieście i powiecie zmasowane kontrole trzeźwości kierowców.

Apelujemy o rozsądek i trzeźwość za kierownicą!!!