Policjanci z Wydziału Kryminalnego bielskiej komendy zatrzymali 22-latka, podejrzewanego o dokonanie kradzieży rozbójniczej w jednym z bielskich centrów handlowych. Mężczyzna kradł perfumy oraz obuwie, a następnie, aby utrzymać się w posiadaniu skradzionych przedmiotów, używał groźby oraz przemocy wobec chcących go zatrzymać pracowników sklepu. Na wniosek śledczych sąd zastosował wobec „rozbojarza” środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Za dokonane przestępstwa grozi mu teraz kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.

W dniu 13 marca 2023 roku policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej zatrzymali 22-latka, który w dniu 8 marca br. w sklepie na terenie jednego z centrów handlowych dokonał kradzieży perfum, a następnie w celu utrzymania się w posiadaniu skradzionej rzeczy groził, że pozbawi życia sprzedawczyni, która próbowała go ująć. Ustalono, że podobnych przestępstw dokonywał już wcześniej.
22-latkowi śledczy przedstawili cztery zarzuty, a następnie na ich wniosek sąd zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Warto wspomnieć, iż wobec podejrzanego zostało już w przeszłości skierowanych sześć aktów oskarżenia o kradzieże, a ponadto był on już wielokrotnie karany za kradzieże sklepowe, z których uczynił sobie stałe źródło dochodu.