Bielscy policjanci wyjaśniają okoliczności i przyczyny wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj na skrzyżowaniu ulicy Beskidzkiej z ulicą Górską w Szczyrku. 49-letnia kierująca suzuki, na oznakowanym przejściu dla pieszych, potrąciła 64-letnią kobietę, która z obrażeniami głowy trafiła do szpitala. Za rażące naruszenie przepisów, mundurowi zatrzymali kierującej osobówką prawo jazdy. Zwracamy się z apelem o ostrożność i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

Do wypadku doszło wczoraj, około godziny 14.10 na oznakowanym przejściu dla pieszych w Szczyrku, na skrzyżowaniu ulicy Beskidzkiej z ulicą Górską. Jak ustalili policjanci z bielskiej drogówki, 49-letnia kierująca suzuki będąc na skrzyżowaniu,  wykonując manewr skrętu w lewo na oznakowanym przejściu dla pieszych,  potrąciła 64-latkę. Kobieta z obrażeniami głowy trafiła do szpitala. W transporcie uczestniczył śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Przyczyny i okoliczności tego wypadku ustalają bielscy śledczy.

W związku z potrąceniem niechronionego uczestnika ruchu drogowego kolejny raz przypominamy, że kierujący mają swoje obowiązki, o których często zapominają. O wypadek z udziałem pieszych wtedy nie trudno. Pamiętajmy, że w każdym przypadku dojeżdżania do oznakowanego przejścia dla pieszych, czy też do skrzyżowania, powinniśmy zwolnić, zachować szczególną ostrożność i zwrócić uwagę na to, co dzieje się poza jezdną, a widząc pieszego przygotować się do jego wejścia na drogę. Tylko w ten sposób unikniemy niebezpiecznych zdarzeń. Jako kierujący mamy także obowiązek udzielić pierwszeństwa pieszemu podczas cofania, a także udzielić pierwszeństwa pieszemu przy wjeżdżaniu w drogę poprzeczną, jeżeli przechodzi on przez tę drogę.