Zdecentralizowane aplikacje i sieć Ethereum

Naturalnie, wraz ze wzrostem popularności kryptowalut, wzrosła również liczba osób chcących w nie inwestować. Doprowadziło to do ogromnego wzrostu cen wielu kryptowalut. Najbardziej godnym uwagi przykładem jest Bitcoin. Istnieje jednak inna kryptowaluta, która według przewidywań będzie rosła jeszcze szybciej niż Bitcoin. Jest znany jako Ethereum i jest to inny rodzaj kryptowaluty niż Bitcoin. Ethereum jest inne, ponieważ działa jako zdecentralizowana aplikacja. Oznacza to, że nie jest używany jako waluta w taki sam sposób jak Bitcoin, ale raczej istnieje jako sieć, której ludzie mogą używać do tworzenia własnych aplikacji. Czytając najnowsze wiadomości bitcoin Ethereum korzysta ze zdecentralizowanej technologii blockchain, która jest używana przez wiele kryptowalut. Pomaga to uczynić sieć bardziej wytrzymałą i bezpieczną.

Bitcoin Dark (BTCD)

Bitcoin Dark to starsza kryptowaluta, która jest oparta na tym samym protokole co Bitcoin. Został zaprojektowany z prywatnością i anonimowością jako kluczową cechą. Wykorzystuje technologię znaną jako sieć TOR, aby uniemożliwić komukolwiek poznanie tożsamości kogokolwiek innego w sieci. Warto jednak zauważyć, że Bitcoin i Bitcoin Dark nie działają na tym samym blockchainie. Oznacza to, że portfel Bitcoin nie będzie w stanie przechowywać Bitcoin Dark. Ethereum z kolei może przechowywać obie monety, więc możesz użyć tego samego portfela do obu z nich.

Ripple (XRP)

Ripple jest stosunkowo nową kryptowalutą. Po raz pierwszy pojawiła się na rynku w 2012 roku, ale już zdążyła urosnąć do rangi jednej z najcenniejszych dostępnych monet. Wynika to w dużej mierze z faktu, że został przyjęty przez wiele banków, w tym Santander i Westpac. Banki te używają Ripple jako sposobu na międzynarodowy transfer pieniędzy, ale tak naprawdę nie posiadają samej waluty. Raczej używają systemu zbudowanego na technologii blockchain, który pozwala im wymieniać pieniądze i inne aktywa natychmiast, bezpiecznie i po znacznie niższych kosztach niż przy użyciu tradycyjnych metod.

Litecoin

Litecoin to kolejna kryptowaluta, która została wydana mniej więcej w tym samym czasie co Bitcoin. Różni się od Bitcoina tym, że ma szybszy czas transakcji. Używa również innego algorytmu wydobywczego niż Bitcoin, co oznacza, że ludzie mogą wydobywać Litecoin za pomocą swoich komputerów łatwiej niż Bitcoin. Jednak główną różnicą między tymi dwoma monetami jest to, że liczba Litecoinów jest skończona. Twórcy sieci ustalili limit 84 milionów Litecoinów. Zmniejszyli oni o połowę liczbę nowych monet wypuszczanych każdego roku, a gdy liczba ta osiągnie 21 milionów, więcej monet już nie powstanie.

Dash

Dash to nieco inny typ kryptowaluty. W rzeczywistości jest to nie tylko waluta, ale także sieć peer-to-peer, która pozwala ludziom przechowywać i wymieniać pieniądze. Jednak w przeciwieństwie do innych sieci, jest całkowicie zdecentralizowana. Oznacza to, że nie ma jednej firmy odpowiedzialnej za system, a użytkownicy sami zarządzają całą siecią.

Etherum

Etherum nie jest walutą, której można użyć do transferu pieniędzy. Jest to raczej sieć, która pozwala ludziom tworzyć zdecentralizowane aplikacje. Pod wieloma względami jest ona podobna do sieci Ethereum. Jednak Etherum zdołał urosnąć do rangi wielomiliardowej sieci, mimo że został stworzony po Ethereum. Dzieje się tak dlatego, że wiele osób uważa, że technologia stojąca za Etherum będzie miała więcej zastosowań w przyszłości niż technologia stojąca za Ethereum.

Kryptowaluty są ryzykowną inwestycją, ale stanowią również ekscytującą nową granicę w świecie technologii. Ponieważ świat staje się bardziej połączony, jest rzeczą naturalną, że ludzie będą chcieli znaleźć nowe sposoby komunikacji i transakcji ze sobą. Kryptowaluty oferują poziom bezpieczeństwa i prywatności, którego nie mogą osiągnąć inne formy elektronicznej gotówki. To powiedziawszy, ważne jest, aby pamiętać, że kryptowaluty nie są wspierane przez żaden centralny organ. Nie są ubezpieczone i nie ma gwarancji, że będą cokolwiek warte. Oznacza to, że są one ryzykiem, ale także, że są szansą. Jeśli jesteś zainteresowany inwestowaniem w kryptowaluty, powinieneś zrobić swoje badania przed wyborem monet do inwestowania.