Ranking ubezpieczeń - pomoc w znalezieniu taniego OC

Rosnące ceny OC powodują, że coraz więcej kierowców szuka możliwości zakupu tańszej polisy. Różnica między identycznym ubezpieczeniem może sięgać nawet kilku tysięcy złotych. Skoro zakres ochrony jest taki sam, to nie ma sensu dodatkowo przepłacać. Aby znaleźć korzystną dla nas opcję, warto skorzystać z rankingu ubezpieczeń. W jaki sposób może on nam pomóc i na co zwrócić uwagę? Podpowiadamy.

Jak działa ranking ubezpieczeń OC?

Ranking ubezpieczeń OC pozwala znaleźć najkorzystniejszą dla nas opcję zakupu polisy. Najczęściej kierowcy korzystają z jego możliwości, aby płacić jak najmniej. Można także szybko zapoznać się z regulaminem oraz zasadami obowiązującymi w konkretnym towarzystwie ubezpieczeniowym. Za pomocą jednego kliknięcia można zakupić wybraną polisę i to bez wychodzenia z domu. Jest to bardzo wygodna opcja zwłaszcza dla osób, które zakup obowiązkowej polisy zostawiają na ostatnią chwilę. W takim przypadku potwierdzenie jej zakupu kierowca otrzymuje na swój adres e-mail.

Rynek ubezpieczeń OC jest bardzo dynamiczny. Ceny mogą zmieniać się dosłownie z dnia na dzień. Dlatego wielu kierowców coraz rzadziej korzysta z usług stacjonarnych agentów, a częściej preferuje samodzielne wyliczenie kwoty ubezpieczenia na stronie internetowej. Należy w takim przypadku użyć porównywarki, aby wyświetlić najkorzystniejsze opcje w indywidualnie przygotowanym rankingu. Wystarczy więc zaledwie kilka minut, aby wprowadzić w formularze odpowiednie informacje. Między innymi markę auta, rocznik, pojemność silnika, a także informacje dotyczące samego kierowcy – jego wieku oraz doświadczenia. Taka czynność pozwoli uzyskać rzeczywiste kwoty stawek na ubezpieczenie.

Dlaczego warto zawsze wybierać tanie OC?

Ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej jest obowiązkowe dla każdego zarejestrowanego pojazdu, nawet jeśli nieczęsto wyruszamy nim na drogę. Zakres ochrony jest zawsze taki sam, niezależnie od ubezpieczyciela. Nic więc dziwnego, że wielu kierowców wybiera po prostu tanie OC. Przy podejmowaniu decyzji większość osób zwraca uwagę także na renomę firmy oraz możliwość łatwego zakupu i przedłużenia umowy. Najlepiej jeśli można zapłacić wygodnie przez internet lub w znajdującej się w pobliżu placówce stacjonarnej.

Trzeba mieć świadomość, że zakres ubezpieczenia komunikacyjnego OC jest regulowany ustawowo. Oznacza to, że niezależnie od tego jaka będzie jego cena, zawsze otrzymujemy identyczną ochronę. Różnica w niektórych przypadkach może sięgać nawet tysiąca złotych. Wszystko zależy od tego w jaki sposób dana firma kalkuluje jego cenę.