Zakończcie wakacje z przytupem i przyjdźcie na V edycję Funconu!

To bezpłatna, trzydniowa impreza, podczas której zobaczycie wiele atrakcji w fantastyczno-mangowej konwencji i nie tylko! Konwent odbędzie się w Szkole Podstawowej nr 2, która znajduje się w ścisłym centrum malowniczego, górskiego miasteczka – Jaworza.

Funcon to świetny sposób na spędzenie ostatniego wakacyjnego weekendu dla całej rodziny. W jego trakcie spodziewajcie się:

– ciekawych prelekcji na różnorodne tematy,

– spotkań z wieloma cenionymi polskimi pisarzami i gośćmi szeroko pojętego fandomu,

– sali z konsolami starszej i nowszej generacji,

– miejsca na wielogodzinne sesje RPG oraz długie posiadowki przy planszówkach,

– warsztatów tematycznych,

– koncertów rockowych,

– pokazu japońskiego teatru Rakugo,

– stoisk prowadzonych przez renomowane sklepy oraz regionalnych rękodzielników.

Całość imprezy uświetni sobotni festyn charytatywny, podczas którego będziemy zbierać datki na małego Kajetanka z Jaworza! Więcej informacji o Kajetanie znajdziecie pod adresem: https://sercadlamaluszka.pl/nasi-podopieczni/kajetan-maciejowski

Na funconowym festynie zobaczycie gro atrakcji dla wszystkich, a w szczególności dla najmłodszych! Będziecie mieć okazję posłuchać świetnych zespołów, jak Dvarga, czy Velesar. Całość atrakcji zapowie dla was Paweł Pawulon” Mielczarek, profesjonalny konferansjer, który ma za sobą już niejedną imprezę.

Zapiszcie się na nasze wydarzenie na Facebooku, by być na bieżąco z najważniejszymi informacjami: https://fb.me/e/2jHXutMNA
Zapraszamy również na naszą stronę internetową https://funcon.eu, na której publikujemy wszystkie wiadomości związane z tegoroczną edycją imprezy. W zakładce dołącz do nas” dowiecie się też jak możecie stać się częścią funconowej ekipy, zgłosić swoje stoisko czy zostać wolontariuszem. Do zobaczenia już w sierpniu!

Impreza współfinansowana jest ze Budżetu Obywatelskiego gminy Jaworze na rok 2022. Sponsorami V edycji Funconu są: Wydawnictwo Warbook, Wydawnictwo Mag, Wydawnictwo Czarna Owca, Wydawnictwo Znak, Wydawnictwo Aksjomat, Wydawnictwo Jaguar, Wydawnictwo Replika, Wydawnictwo KubiSport, Wydawnictwo PortalGames, Sklep bitewny Hegemon, Sklep hobbystyczny Strefa Gry, Sklep z grami Księgralnia.

FUNCON Plakat