Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Bielsko-Biała

Czy można sprzedać mieszkanie z lokatorem?

Wiele osób pragnie sprzedać swoje mieszkanie, jednak przebywający w nim lokator się na to nie zgadza i nie chce ułatwić sprawy. W takim przypadku wydawać się może, że sprawa jest beznadziejna i nie da się jej w żaden sposób rozwiązać. Warto jednak wiedzieć, że istnieje prosty i sprawdzony sposób na sprzedaż mieszkania z lokatorem. Można zdecydować się na skorzystanie z usług skupu nieruchomości, jednak przed tym konieczne jest zapoznanie się z kilkoma podstawowymi informacjami na jego temat.

Czym jest skup nieruchomości?

Skup nieruchomości Bielsko-Biała to miejsce, gdzie bez trudu można sprzedać swoje mieszkanie nawet z lokatorem. Niektóre osoby mylą skup nieruchomości z biurem nieruchomości, jednak warto podkreślić, że obie te działalności różnią się od siebie pod wieloma względami. Po pierwsze skup nieruchomości w przeciwieństwie do biura nie jest pośrednikiem. Jednak jest to bardzo dobra wiadomość, ponieważ dzięki temu sprawa sprzedaży mieszkania staje się łatwiejsza, a co więcej postępuje sprawniej. Nie można zapomnieć również o tym, że dzięki temu skup nieruchomości nie pobiera żadnych dodatkowych opłat, prowizji, co nie naraża sprzedającego, ani kupującego na dodatkowe i ukryte koszty.

Jak sprzedać mieszkanie z lokatorem?

Skup udziałów w nieruchomościach pozwala na sprzedaż mieszkania z lokatorem. Jest to jednak nieco bardziej skomplikowana sytuacja, niż w momencie, w którym ktoś chce sprzedać mieszkanie bez lokatorów, którzy są przecież sporym obciążeniem. Warto skontaktować się ze skupem i wyrazić chęć sprzedania mieszkania z lokatorem. Następnie należy przygotować opis lokum oraz lokatora. Po tym zostanie przedstawiona wstępna wycena, a co więcej zostanie ustalone spotkanie, by można było zobaczyć mieszkanie na żywo. Czy jest to konieczne? Tak ponieważ skup na żywo musi ocenić, czy opis jest zgodny z prawdą. Jeśli wszystko się zgadza, to można przejść do podpisywania umowy kupna-sprzedaży.

Jakie zalety ma skup nieruchomości?

Skup nieruchomości z lokatorami na bardzo wiele zalet, a jedną z nich jest to, że pomaga nawet w tak trudnych sytuacjach. Dzięki niemu można szybko pozbyć się niechcianego mieszkania z lokatorem i otrzymać za to wcześniej ustaloną sumę. Warto wiedzieć, że w skupie wszystko zachodzi sprawnie i na otrzymanie pieniędzy nie trzeba czekać aż znajdzie się jakiś kupiec. Mogą się one pojawić na koncie nawet po dwudziestu czterech godzinach od podpisania umowy.

To wszystko sprawia, że naprawdę warto zdecydować się na skorzystanie z usług skupu.