Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Bielsko-Biała

Organizacja pogrzebu

Śmierć bliskich osób nie napawa zbytnim optymizmem. Kiedyś wszyscy spotkamy się po drugiej stronie. Do tego jednak momentu minie trochę czasu, a żałobnicy muszą powziąć decyzję odnośnie organizacji Ostatniego Pożegnania. Jak zorganizować pogrzeb? O czym dokładnie muszą pamiętać bliscy osoby Zmarłej?

Samodzielna organizacja pogrzebu nie jest łatwa, a do tego nie jest możliwa w naszym kraju. W zapanowaniu nad wszystkim pomogą profesjonaliści - zakład pogrzebowy Kalla Warszawa. Sprawdzona firma pogrzebowa to klucz do sukcesu. Kiedy należy nawiązać z nimi współpracę? Już na samym początku, kiedy to żałobnicy dowiedzą się o śmierci bliskiego. Niezależnie od tego, czy do tak smutnego wydarzenia dojdzie w ciągu dnia, w środku nocy, w święto - do zakładu pogrzebowego można dzwonić o każdej porze dnia i nocy.

Transport zwłok

Jest to pierwsze zadanie z jakiego będzie musiała wywiązać się firma pogrzebowa. Podczas pierwszej rozmowy telefonicznej, należy poinformować, gdzie znajdują się zwłoki i skąd należy je odebrać, np. szpital, dom opieki społecznej, dom. Transport zwłok musi odbyć się zgodnie z poszanowaniem zwłok oraz z zachowaniem odpowiednich przepisów. Ciało przewożone jest do zakładu pogrzebowego, gdzie będzie oczekiwać do dnia samej ceremonii.

Pogrzeb świecki lub kościelny

Żałobnicy będą musieli spotkać się na osobistą rozmowę z pracownikami zakładu, aby ustalić wszelkie formalności. W tym chociażby formę samego pogrzebu. Dla osób wyznających wiarę chrześcijańską dedykowane są pogrzeby katolickie. Zmarłe osoby niewierzące mogą liczyć na obrządek świecki. Zakład pogrzebowy Warszawa przygotowany jest również do tego, aby zająć się organizacją ceremonii również wtedy, jeżeli mają do czynienia z osobami innych wyznań.

Trumna lub urna

Kolejny, bardzo ważny krok, który wymaga podjęcia odpowiedniej decyzji. Trumna przeznaczona jest na ceremonię organizowane w obrządku tradycyjnym. Urna oznacza spopielenie zwłok, co także jest bardzo częstą formą w naszym kraju. Żałobnicy sami muszą podjąć decyzję odnośnie tego, jak ma wyglądać forma pogrzebu.

Pozostałe formalności

Dobry zakład pogrzebowy Warszawa pomoże również w załatwieniu pozostałych formalności, jak chociażby ustalenie terminu w kościele (jeżeli będzie to konieczne), czy też na samym cmentarzu. Firma pogrzebowa świadczy również dodatkowe usługi, jak np. zapewnienie oprawy florystycznej, czy też obecność muzyka na ceremonii Ostatniego Pożegnania. Rodzina Zmarłego może również poprosić o obecność fotografa podczas tak ważnego wydarzenia.

Firma pogrzebowa pomaga również w załatwieniu takich formalności, jak akt zgonu oraz zasiłek pogrzebowy. W szczególności ten ostatni, który jest pomocny, jeżeli chodzi o sfinansowanie całej uroczystości. Może i zasiłek nie jest w stanie pokryć wszystkich wydatków związanych z ceremonią, ale można być pewnym tego, że te pieniądze są w stanie dużo pomóc.

Nikomu nie uda się zorganizować Ostatniego Pożegnania bez obecności odpowiedniego zakładu pogrzebowego.