Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Bielsko-Biała

Mimo że coraz częściej decydujemy się na większy metraż domu lub mieszkania – wciąż szukamy takich rozwiązań, które pomogą nam zaoszczędzić trochę miejsca. Wolna, niezagospodarowana przestrzeń sprawia, że nie czujemy się przytłoczeni nadmiarem przedmiotów. Duże meble zastępujemy mniejszymi lub takimi, które są niezwykle funkcjonalne i kompaktowe. Właśnie dlatego stoły rozkładane (nowoczesne i klasyczne) tak dobrze wpisują się w dzisiejsze trendy. Ale na co warto zwrócić uwagę podczas zakupu? 

Gdzie sprawdzi się stół rozkładany?

Szukając idealnego stołu, przede wszystkim zwracamy uwagę na jego rozmiar oraz to, czy wpasuje się on w dane wnętrze. Nie zawsze możemy pozwolić sobie na to, by przeznaczyć osobne pomieszczenie właśnie na jadalnię, dlatego staramy się wygospodarować odpowiedni kąt w zupełnie innym pokoju. Warto zwrócić też uwagę na to, że niektóre stoły rozkładane (drewniane lub wykonane z innych materiałów) wcale nie muszą kojarzyć się jedynie ze wspólnym spożywaniem posiłków. Mogą mieć one znacznie szersze przeznaczenie, a na pewno pomaga fakt, że ich rozmiar można dopasować do aktualnych potrzeb. 

Stoły rozkładane do salonu i kuchni

Nie każdy z nas może cieszyć się dużym metrażem, dlatego najczęściej to kuchnia lub salon pełnią jednocześnie funkcję jadalni. Zdarza się i tak, że oba te pomieszczenia nie są rozdzielone ścianą, natomiast w celu rozgraniczenia poszczególnych stref we wnętrzu to właśnie stół stawia się pomiędzy kącikiem wypoczynkowym a tym, w którym przygotowuje się jedzenie. 

Dobrze jednak, aby wybrany stół można było uznać za kompaktowy, dlatego częstym wyborem są właśnie stoły rozkładane. Na co dzień służą rodzinie jako miejsce do spożywania posiłków, natomiast w wyjątkowych sytuacjach jest to także miejsce gier i zabaw – niektóre planszówki potrzebują niemało przestrzeni, a siedzenie na podłodze trudno uznać za komfortowe. Zaleca się wiec wybierać takie warianty, które można w dowolnym czasie poszerzyć o kilkanaście lub kilkadziesiąt centymetrów wzdłuż lub wszerz. 

stół rozkładany

Stoły rozkładane do jadalni

Okazuje się, że stoły do jadalni rozkładane cieszą się największą popularnością wśród rodzin, które lubią wspólnie spędzać czas w większym gronie bliskich. Przydają się znakomicie podczas świąt, ale także w czasie domowych imprez. Na co dzień zazwyczaj nie potrzebujemy tak wielu wolnych miejsc, natomiast podczas Wielkanocy czy Bożego Narodzenia każda dodatkowa przestrzeń jest na wagę złota. 

Stół rozkładany drewniany – inne zastosowania

Niektóre modele doskonale sprawdzą się jako wyposażenie nowoczesnego biura – a już szczególnie takiego, w którym często odbywają się spotkania z pracownikami czy też klientami. Możliwość rozłożenia danego stołu to prawdziwy komfort. Na co dzień możemy korzystać z podstawowej przestrzeni, jaką oferuje, natomiast przed ważną konferencją możemy przearanżować pomieszczenie w zaledwie kilka chwil. Tego rodzaju modele można znaleźć na stronie https://zona-design.pl/meble/stoly/stoly-rozkladane/.

Jaki stół drewniany rozkładany wybrać? 

Wiedząc już, w jakich pomieszczeniach z powodzeniem sprawdzi się rozkładany stół, warto dowiedzieć się również, na co warto zwrócić uwagę podczas jego zakupu i jak dopasować ten wielogabarytowy mebel do ogólnego wystroju wnętrza. Nie zawsze okazuje się to łatwe, ponieważ niekiedy jest to element łączący kuchnię z jadalnią. W takim przypadku warto postawić na wariant prosty i neutralny, który będzie pasował do wystroju obu tych pomieszczeń. 

Stół biały rozkładany to klasyka, która doskonale sprawdza się zarówno we wnętrzach nowoczesnych, klasycznych, jak i tych w stylu glamour czy skandynawskich. Jasne kolory najlepiej wybierać do niewielkich pokoi, których nie chcemy przytłoczyć ciemnymi, ponurymi kolorami. Jeżeli metraż jest naprawdę niewielki, to wykończenie na wysoki połysk może pomóc w optycznym powiększeniu pomieszczenia. 

A co z krzesłami? Gdzie schować nadprogramowe meble, które są niezbędne w przypadku, gdy rozkładamy stół? Rozwiązania są aż dwa – do kuchni możemy wybrać dokładnie te same modele krzeseł, które w czasie imprezy rodzinnej staną w jadalni czy też salonie. Możemy też poszukać wersji składanych, które sprytnie ukryjemy za długimi zasłonami, komodą lub szafą.