Rynek nieruchomości w Bielsku-Białej

Bielsko-Biała odznacza się jedną z najniższych stóp bezrobocia. Z tego względu jest świetną lokalizacją do zamieszkania dla osób młodych, które szukają pracy. Miasto jest świetnie skomunikowane, dzięki czemu dojazd do pracy z jednej do drugiej części miasta nie stanowi większego problemu. Jak w Bielsku-Białej prezentuje się rynek nieruchomości?

Nowe mieszkania w Bielsku-Białej

Bielsko-Biała to atrakcyjna lokalizacja do zamieszkania dla osób, którym zależy na znalezieniu stałej pracy. Miasto ciągle się rozwija. Na jego terenie powstaje wiele nowych przedsiębiorstw. Poza tym, ciągle usprawniana jest tu infrastruktura komunikacyjna, co znacznie ułatwia dojazdy. Wśród realizowanych i planowanych inwestycji znajduje się budowa nowego łącznika na Hulance czy też rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 942.

W Bielsku-Białej warto kupić mieszkanie nie tylko na użytek własny, ale również pod inwestycje. Z uwagi na dobry standard wykończenia i wygodną lokalizację, warto pomyśleć o zakupie nieruchomości z rynku pierwotnego. W Bielsku Białej aktualnie dostępne są oferty mieszkań w ramach 5 inwestycji deweloperskich. Łącznie na sprzedaż jest około 190 lokali. Wśród nich znajdują się zarówno mniejsze mieszkania (1- i 2-pokojowe), jak i większe (3-, 3- a nawet 6-pokojowe). Najwięcej dostępnych nieruchomości to lokale dwupokojowe (stanowią prawie 60% wszystkich ofert). Mieszkania tej wielkości są najchętniej wynajmowane a także cieszą się dużym zainteresowaniem jeżeli, chodzi o użytek własny.

Nowe mieszkania w Bielsku-Białej mają około 56 m². Najwięcej ofert z rynku pierwotnego dotyczy lokali o powierzchni od 50 do 65 m² (około 48%) i powierzchni od 35 do 50 m² (około 24%). Osoby, które szukają nowego mieszkania, bez problemu znajdą także nieruchomości większe i mniejsze. Najmniejsze mają powierzchnię około 31 m², natomiast największe - powyżej 90 m².

Jak kształtują się ceny?

Nowe mieszkania w Bielsku-Białej kosztują średnio 5 700 zł/m². W ostatnich latach, podobnie jak w innych większych miastach, ceny nieruchomości nieco wzrosły. To, ile trzeba zapłacić za mieszkanie z rynku pierwotnego, zależy od lokalizacji i standardu wykończenia. Najwięcej kosztują nieruchomości w pobliżu centrum. Tam za metr kwadratowy zapłacimy nawet ponad 8 000 zł.

Nieco dalej od centrum można znaleźć mieszkanie w cenie za metr kwadratowy poniżej 5 000 zł. To świetna opcja dla osób, którym zależy na tym, aby mieszkać w zielonej okolicy i kupić mieszkanie w stosunkowo niskiej cenie.

Materiał opracowany przez eksperta portalu RynekPierwotny.pl.