Zgodnie z polskim prawem przedsiębiorcy nie muszą posiadać swojego biura, w którym będzie prowadzona działalność. Firmę można zarejestrować bez konieczności wychodzenia z domu. Siedziba w wielu przypadkach jest absolutnie konieczna, jednak kiedy nie ma takiej potrzeby z powodzeniem warto rozważyć założenie wirtualnego biura.

Czym jest wirtualne biuro?

Wirtualne biuro to nic innego jak adres, pod którym właściciel prowadzi swoją działalność i ma ją zarejestrowaną. Zakres usług biura może być całkowicie dowolny. Zwykle firma wykorzystuje tylko adres, jednak można także zlecić segregowanie poczty, odbieranie listów, a także prowadzenie sekretariatu. Wszystko zależy od tego jakie potrzeby ma przedsiębiorca. Wirtualne biuro może się idealnie dopasować do danej sytuacji. Na stronie wirtualne-biura.com znajdziesz katalog, w którym zapoznasz się z ofertami wirtualnego biura.

Kto najczęściej korzysta z wirtualnego biura?

Jak wspomniano wcześniej wirtualne biuro to świetne rozwiązanie dla osób, które nie potrzebują zwyczajnego biura, ponieważ wynajem takiego pomieszczenia to też spory koszt. Bardzo często wirtualny adres jest konieczny, aby uwiarygodnić swoją firmę czy aby obsługiwać pocztę. Jest to model, który szczególnie warto polecić osobom samozatrudnionym, które prowadzą nie duże biznesy. Z wirtualnego biura najczęściej korzystają:

  • firmy szkoleniowe,
  • sklepy online,
  • agencje marketingowe,
  • freelancerzy,
  • firmy, które prowadzą swoją działalność w jednym mieście, jednak chcą mieć swój oddział zupełnie gdzie indziej.

Wirtualne biuro - co warto wiedzieć?

Dlaczego warto założyć wirtualne biuro?

Wirtualne biuro Bydgoszcz lub związane z innymi miastami wiąże się z wieloma zaletami. Przede wszystkim są to stosunkowo niskie koszty. Taki pakiet można sobie zapewnić już za około 100 złotych miesięcznie. Kolejną kwestią jest możliwość wyboru konkretnej lokalizacji. Może to być dowolne miasto, co znacznie ułatwia kierowanie przedsiębiorstwem. Usługę wirtualnego biura można też rozliczyć w swojej działalności. Warto także wspomnieć, że posiadanie wirtualnego adresu w jakiejś atrakcyjnej lokalizacji to duży prestiż. W ten sposób firma może zbudować wiarygodny wizerunek i wypadać lepiej w oczach potencjalnych klientów i partnerów biznesowych. Wirtualne biuro to także wielka pomoc ze wszystkimi formalnościami. Dobre i sprawdzone witryny pozwalają nie tylko na otrzymanie swojego adresu, ale przede wszystkim na prowadzenie usług księgowych, sekretarskich i innych, co jest dużym ułatwieniem zwłaszcza na starcie.

Czy wirtualne biuro ma jakieś wady?

Wirtualne biuro tak jak praktycznie wszystko ma zarówno swoje wady jak i zalety. Przede wszystkim urzędnicy są bardzo zainteresowani tego typu działalnościami. ZUS i urząd skarbowy zwykle wykazują się szczególną kontrolą. Ponadto wirtualne biuro wykorzystuje różne luki prawne, a z uwagi na to, że prawo wciąż się zmienia w pewnym momencie jego działanie może spotkać się z niemałymi problemami.

Decydując się na usługę wirtualnego biura warto też zachować czujność. Wszelkie zapewnienia nie zawsze nie zawsze znajdują pokrycie w rzeczywistości. Czasem dopiero w praktyce może się okazać jak jest naprawdę.