Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Bielsko-Biała

Śląska Policja startuje z nową akcją profilaktyczną pn. "Bezpieczny SK8park & pumptrack" skierowaną do miłośników jazdy na deskorolkach, łyżworolkach i rowerach wyczynowych oraz osób korzystających z takiej formy aktywnego wypoczynku. Wspólnie z przedstawicielami lokalnych samorządów zapraszamy na inaugurację akcji w dniu 3 sierpnia br.

Akcja „Bezpieczny Sk8park” została zainicjowana przez Komendę Wojewódzką Policji w Katowicach. W jednym dniu w kilkudziesięciu miastach województwa Śląskiego, przy udziale lokalnej policji i samorządów przeprowadzone zostaną zajęcia mające na celu przybliżenie zasad bezpiecznego korzystania z tego typu obiektów sportowych. Podczas zajęć przewidziane zostały gry oraz konkursy z ciekawymi nagrodami.

W naszym regionie akcja odbędzie się w 2 miejscach równocześnie tj.

- Bielsko-Biała ul. Pocztowa 32, tereny rekreacyjne „Błonia”, organizatorzy Komenda Miejska Policji w Bielsku-Białej, Urząd Miasta Bielsko-Biała, Bielsko-Bialski Ośrodek Sportu i Rekreacji,

- Kozy ul. Szkolna 5, tereny skateparku, organizatorzy Komisariat Policji w Kobiernicach, Urząd Gminy w Kozach.

Strat: 3 sierpień 2020 r., godzina 16:00.

Jak zaznaczają organizatorzy, do najczęstszych przyczyn wypadków na skateparku należą:

- brak odpowiedniego wyposażenia takiego jak kask czy ochraniacze,

- nieprzystosowany do wyczynowej jazdy sprzęt,

- brawura i brak umiejętności

,,Jednak takie samo zagrożenie stwarzać mogą pozostające bez opieki dzieci, które nieświadome niebezpieczeństwa poruszają się między rozpędzonymi i wykonującymi ewolucje użytkownikami obiektu"