Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Bielsko-Biała

Z pewnością korzystanie z własnego samochodu daje niezwykłą mobilność, która jest nam bardzo potrzebna. Dzięki temu nie tracimy dużo czasu na przejazd komunikacją miejską lub drogą taksówką. Zdarzają się jednak sytuacje, gdzie nie możemy skorzystać z własnego samochodu bądź go w ogóle nie mamy. Co wtedy możemy zrobić? Z pomocą przychodzi wynajem samochodów Katowice, która oferuje naprawdę ciekawe modele aut. Dzięki temu jest w czym wybierać i każdy klient powinien być zadowolony.

Kto najczęściej korzysta z wypożyczalni samochodów?

Z usług takich firm korzystamy najczęściej wtedy, kiedy nie możemy używać własnego samochodu. Idealnym przykładem może być tutaj wyjazd wakacyjny, gdzie nie zawsze możemy skorzystać z naszego auta, a musimy być na miejscu docelowym mobilni, aby zwiedzić wszystko co mieliśmy na liście. Co więcej, z wypożyczalni możemy skorzystać, kiedy nasze auto jest w naprawie. Takie sytuacje zdarzają się podczas wypadków drogowych, gdzie potrzebujemy samochodu na już do pracy.

Musimy jednak pamiętać, że wypożyczalnie nie mają wiele wspólnego z firmami ubezpieczeniowymi. Te pierwsze posiadają jednak podstawowe pakiety ubezpieczeniowe jednak, jeśli chcesz zapewnić sobie samochód zastępczy z oc sprawcy axa, warto wybrać tą ofertę, żeby mieć dostęp do samochodu jak najszybciej.

Z oferty wypożyczalni korzystają również przedsiębiorcy, którzy wynajmują samochód dla swoich pracowników. Wiąże się to oczywiście z wykonywaną przez nich pracą, kiedy to potrzebują sprawny samochód do przemieszczania się chociażby po mieście.

Wysokie ceny w wypożyczalniach?

Wiele osób jest przekonana, że wypożyczenie samochodu wiąże się z ogromnymi kosztami. Wiele razy widzieliśmy jak to bogacze w filmach korzystają z takiego rozwiązania na co dzień. Jak więc jest naprawdę? Fakt jest taki, że usługi takich firm mocno staniały na przestrzeni lat. Obecnie typowy indywidualny klient jest wstanie skorzystać z takiej usługi bez problemu. Co więcej, jeśli wybierzemy kompaktowe auto z standardowym wyposażeniem cena powinna znacząco spaść. Gorzej jest w sytuacji, kiedy wynajmujemy samochód luksusowy na długi czas. Wtedy faktycznie możemy oczekiwać większej zapłaty.

Warto pamiętać o odpowiednim dobraniu dodatkowego wyposażenia. Ma to również wpływ na cenę końcową wynajmu auta. Jeżeli nie potrzebujemy GPS, fotelików czy dodatkowych bagażników warto takie opcje odhaczyć na liście.

Wiele osób nie zwraca również uwagi na warunki wypożyczenia samochodu. Często zdarza się tak, że otrzymujemy samochód z pełnym bakiem. Oznacza to dla nas, że musimy oddać go również w takim stanie. Jeśli tego nie zrobimy, firma będzie mogła pociągnąć dodatkowe koszty z naszej karty. Przeliczniki za paliwo z pewnością nie będą na naszą korzyść. Warto więc znaleźć najbliższą stację benzynową w pobliżu miejsca oddania auta.

Ograniczenia

Jak to zawsze w przypadku takich usług bywa, czekają nas również pewne ograniczenia. Pierwszym z pewnością jest limit kilometrów. Jest on trudny do przekroczenia, jeżeli jeździmy tylko po mieście. Jeśli jednak stawiamy na dłuższe trasy, warto mieć to na uwadze, ponieważ możemy zapłacić za każdy dodatkowy kilometr!

Trzeba pamiętać również o wieku kierowcy. Wypożyczalnie wymagają odpowiedniego stażu co do prowadzenia samochodu, dlatego jeśli masz 19 lat i planujesz wynajem auta, możesz mieć z tym mały problem.

Jak działają wypożyczalnie samochodów?