W hicie fazy grupowej Mistrzostw Świata FIFA U20 Argentyna pokonała pewnie Portugalię 2-0. Spotkanie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem publiczności. Na trybunach Stadionu Miejskiego w Bielsku-Białej zasiadło 11874 widzów. Była to rekordowa widownia spotkań rozgrywanych w ramach turnieju biorąc pod uwagę spotkania bez udziału Polaków.

To był bardzo wyrównany mecz ale Argentyńczycy wykazali się większym sprytem pod bramką przeciwników. Pierwsza bramka padła w 33. minucie po ekspresowej akcji zainicjowanej przez bramkarza Argentyny. Celnym trafieniem popisał się Adolfo Gaich.

Po przerwie mocniej zaatakowali Portugalczycy, ale brakło im szczęścia w wykańczaniu swoich akcji. Jeden z ataków pozycyjnych Portugalii zakończył się szybką kontrą Argentyny i rzutem wolnym z lewego skrzydła. W wyniku tej akcji – po dobrej wrzutce na pole karne – z najbliższej odległości bramkarza Portugalii pokonał Perez.

Po zwycięstwie nad Portugalią Argentyna pozostałą samotnym liderem grupy F i wszystko wskazuje na to, że ekipę z Ameryki Południowej zobaczymy w Bielsku-Białej również 4 czerwca. Ich przeciwnikiem będzie wtedy druga drużyna z grupy E.