Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Bielsko-Biała

Na komfort pobytu gościa hotelowego składa się wiele różnych elementów – wśród nich znajdują się także tekstylia hotelowe. Czym powinny cechować się dobre artykuły tekstylne do pokoju hotelowego?

Pościel, kołdry i poduszki, ręczniki – to tylko kilka przykładów tekstyliów hotelowych. Aktualnie w sprzedaży można szeroką gamę różnych artykułów tego rodzaju, na przykład oferuje je firma Tomark.

Wielu hotelarzy nie wie jednak, jak dobrać najlepsze tekstylia hotelowe do swojego hotelu lub też innego obiektu noclegowego. Gdy poszukujesz sprawdzonych porad, zapraszamy do zapoznania się z naszymi wskazówkami!

1. Tekstylia hotelowe – wysoka jakość

Zacznijmy od tego, że dobre tekstylia dla hoteli powinny cechować się wysoką jakością. Co dokładnie kryje się pod tym właśnie wskazaniem?

Wysoka jakość tekstyliów hotelowych to przede wszystkim ich trwałość, wytrzymałość, ale także przyjemny dotyk oraz miękkość. Wszelkiego rodzaju ręczniki hotelowe, szlafroki, pościele powinny zapewniać gościom maksymalny komfort wypoczynku dla gości.

Najczęściej wybór pada na tekstylia bawełniane – naturalna bawełna jest włóknem bardzo odpornym na uszkodzenia mechaniczne oraz łatwym do utrzymania w czystości (można prać ją także w najwyższych temperaturach).

Gdy chcemy kupić tekstylia bawełniane wysokiej jakości, sprawdźmy gramaturę – pościel hotelowa oraz ręczniki o wysokiej gramaturze będą grubsze, bardziej miękkie oraz przyjemne w dotyku.

Z kolei takie tekstylia jak kołdra czy poduszki hotelowe najczęściej posiadają wypełnienie syntetyczne – jest antyalergiczne, miękkie, a także łatwe do utrzymania czystości, dlatego też idealnie nadaje się do hotelu.

Chociaż za takie tekstylia hotelowe sklep może zażyczyć sobie większą sumę, to jednak warto potraktować je jako inwestycję. Tanie tekstylia hotelowe o niższej jakości nie posłużą nam na tak długi czas i będą wymagały szybkiej wymiany na nowe. a tym samym wygenerują wyższe koszty dla hotelu.

2. Tekstylia hotelowe – uniwersalne wzornictwo

Dobre tekstylia hotelowe także powinny wyróżniać się atrakcyjnym wzornictwie pasującym do aranżacji wnętrza.

Tekstylia hotelowe takie jak bielizna pościelowa, ręczniki czy szlafroki najczęściej mają kolor biały – jest to kolor uniwersalny, który pasuje do różnych wnętrz, a także kojarzy się także z czystością, dlatego idealnie nadaje się do pokojów hotelowych, a także o hotelowego Spa czy na basen.

Biała pościel do hotelu nie musi mieć jedna jednolitej struktury płóciennej – aktualnie coraz większym zainteresowaniem cieszą się pościele z dekoracyjnym pasami czy też pościele z satyny bawełnianej, które prezentują się bardzo elegancko.

Warto także wskazać, że wiele firm oferujących tekstylia do obiektów noclegowych świadczy także usługę ich personalizacji. Polega ona na wykonaniu dekoracyjnych haftów z nazwą lub z logo obiektu. Najczęściej są one umieszczane na ręcznikach, dywanikach hotelowych, na szlafrokach, a także na poszewkach na poduszki.

3. Tekstylia hotelowe – w idealnym rozmiarze

Nie zapominajmy także o tym, jak duże znaczenie ma odpowiedni rozmiar tekstyliów, przede wszystkim pościeli. Gdy będzie za duża, będzie nieestetycznie się rolowała, a gdy będzie za mała, nie będzie pasować na używane w hotelu poduszki i kołdry.

Pościelowe tekstylia hotelowe producent może najczęściej dostarczyć w wielu rozmiarach do wyboru, dlatego też warto dopasować je indywidualnie do rozmiarów poduszek i kołder używanych w obiekcie.

Do zapoznania się ze swoją ofertą tekstyliów hotelowych zaprasza firma Tomark!

Czym powinny cechować się dobre tekstylia hotelowe?