Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Bielsko-Biała

Nadchodzi długo wyczekiwany urlop. Miesiące ciężkiej pracy za Tobą, a teraz przychodzi czas odpocząć od obowiązku. Przeglądasz kolejny katalog z ofertami biur podróży, kolejny portal z hotelami w całej Polsce, ale nic nie przykuwa uwagi. Może najwyższy czas poznać nowe miejsce na mapie Polski? Pora na wakacje na Warmii i Mazurach.

Kraina tysiąca jezior, żeglugi i pięknej przyrody - tak w skrócie można opisać Warmię i Mazury. Ten malowniczy obszar Polski, każdego roku odwiedza coraz większa liczba turystów. Doceniają oni nie tylko dzikość natury, ale również odbywające się na tym terenie imprezy i festiwale, a także możliwość aktywnego spędzenie czasu. Podróż po tych terenach rozpoczynamy od wpisania w Google ‘ruciane nida domki. Czas poznać nowe miejsce i rozpocząć wczasy na Mazurach!

Ruciane - Nida - najważniejsze informacje

Miejscowość Ruciane-Nida położona jest w sercu Puszczy Piskiej, na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich (na styku jezior Guzianka Wielka i Nidzkie) i jest jedną z najbardziej znanych miejscowości turystycznych na Mazurach. Niespełna 15 tys. ha gminy wchodzi w skład Mazurskiego Parku Krajobrazowego. Nic więc dziwnego, że coraz więcej turystów wyszukuje ofert domków w Rucianej-Nidzie, chcąc poznać to urokliwe miejsce.

Nida założona została w 1595 roku jako osada rybacka i taki status miała przez kilka lat. Kiedy Osiedle Ruciane połączono z wsią Nida, miejscowości nadane zostały prawa miejskie. Obecnie miejscowość ta zamieszkiwana jest przez około 5 000 mieszkańców, ale w sezonie letnim, tętni życiem jak największe kurorty.

To idealne miejsce dla zapalonych żeglarzy, którzy będą zachwyceni znajdującymi się w okolicy licznymi akwenami. Bardzo popularną w okolicy atrakcją jest spływ kajakowy rzeką Krutynią i Nidką. Każdy, kto decydują się na tą przygodę, na długo zapamiętuje wrażenia z tej wycieczki.

Puszcza Piska, która znajduje się okolicach Rucianej-Nidy, należy do najpiękniejszych fragmentów Mazur. Sosnowy drzewostan przeplatany liściastymi borami zachwyca widokiem, tworząc niespotykany krajobraz.

Wakacje na Warmii i Mazurach - poznaj Ruciane-Nida

Noclegi w Ruciane-Nida

Podobnie jak wiele innych miejscowości na Warmii i Mazurach, również gmina Ruciane-Nida to typowo turystyczno - wypoczynkowe miejsce. Większość zamieszkujących tutaj rodzin jest powiązanych z branżą turystyczna, w szczególności oferując noclegi i posiadając restauracje. Jakie są możliwości noclegowe w Ruciane-Nida?

Najkorzystniejszą opcją są domki w Ruciane-Nida, które przyciągają atrakcyjną ceną oraz lokalizacją na łonie natury. To idealne rozwiązanie zarówno dla grup znajomych, jak i rodzin z dziećmi. Większość domków jest w pełni wyposażona w sprzęt AGD i RTV, posiada dostęp do Wi-Fi, a także miejsce parkingowe dla samochodu.

Również osoby bardziej wymagające, które gotowe są zapłacić więcej za nocleg znajdą coś dla siebie. Propozycją dla nich są murowane, całoroczne domki w Ruciane-Nida, które oprócz standardowej oferty, często posiadają wliczone wyżywienie w cenie pokoju. Dodatkowo, wyposażone są w salę rozrywki, w której znajdziemy na przykład stół bilardowy.

Poznaj Warmię i Mazury

Kraina Tysiąca Jezior to miejsce skrywające wiele sekretów, gdzie miesza się nowoczesność z kulturą, dzikość przyrody z cywilizacją, aktywny wypoczynek z błogim lenistwem. Wybierając domki w Rucianej-Nidzie gwarantujesz sobie niezapomnianą przygodę, która pozwoli nabrać Ci sił po ciężkich miesiącach pracy. Rusz w nią jeszcze dzisiaj!