Pożyczki pod zastaw nieruchomości oparte są o zabezpieczenie nieruchomości, która jest własnością pożyczkobiorcy lub której jest współwłaścicielem. Jednym słowem opiera się na hipotece nieruchomości, domu czy mieszkania. Tego rodzaju pożyczki są doskonałym rozwiązaniem dla przedsiębiorców prowadzących własną działalność gospodarczą, którzy potrzebują nagle większą sumę pieniędzy a z jakiegoś powodu nie chcą ubiegać się o klasyczny kredyt np. obrotowy czy inwestycyjny. Zresztą proces pozyskiwania kredytów bankowych na firmę jest niezwykle czasochłonny, wymaga mnóstwa dokumentów oraz zaświadczeń. Dlatego pożyczka pod zastaw nieruchomości to optymalny sposób na pozyskanie funduszy na wybrany cel.

Pożyczki pod zastaw, wymagania

Wysokość pożyczki jaką można w ten sposób otrzymać determinuje wartość nieruchomości. Zwykle i u większości pożyczkodawców pożyczka na tych warunkach nie przekracza 50% wyceny nieruchomości. Dla przedsiębiorcy najważniejszą zaletą tego rodzaju pożyczki jest możliwość wydania jej na dowolny cel. Przedsiębiorca ani przez chwilę nie musi tłumaczyć się ani z powodów starań o pożyczkę ani podawać celu wydatkowania pieniędzy. Warunki, jakie musi spełnić pożyczkobiorca nie są wygórowane i siłą rzeczy kumulują się wokół nieruchomości. Może je wypełnić praktycznie każdy przedsiębiorca prowadzący działalność gospodarczą.

Pożyczkobiorca musi:

  • prowadzić działalność gospodarczą
  • być właścicielem lub współwłaścicielem nieruchomości
  • posiadać i dostarczyć dokumentacji potwierdzającej własność danej nieruchomości

Pożyczki pod zastaw nieruchomości

Ponieważ najważniejszym zabezpieczeniem pożyczki jest nieruchomość, również ona musi spełniać kilka warunków. Przedsiębiorca w tym obszarze posiada dużo dowolności i w znacznym zakresie może decydować o przedmiocie zastawu. Ważną informacją dla pożyczkobiorcy jest fakt, że nieruchomość będąca zastawem pożyczki nie musi do niego należeć. Wystarczy, że jej właściciel wyrazi formalną zgodę na wykorzystanie jej jako zabezpieczenie pożyczki. Zastawem dla pożyczki może też być nieruchomość zadłużona. W takiej sytuacji ewentualni prywatni wierzyciele pożyczkobiorcy nie mogą już jej zająć czy przeprowadzić egzekucji długu. Pożyczkę pod zastaw nieruchomości można również otrzymać, gdy jest ona obciążona kredytem hipotecznym. Nie zmienia to pozycji klienta, który cały czas spłaca kredyt hipoteczny i wywiązuje się z rat.

Wybór obiektu pod zastaw

Nie tylko mieszkanie może być zastawem pod pożyczkę. Pożyczkodawcy w tej kwestii mocno rozszerzyli katalog zabezpieczeń. Przedsiębiorca otrzymuje więcej możliwości wyboru i lepszą pozycję startową. Zabezpieczeniem pożyczki pod zastaw nieruchomości może być:

  • dom lub mieszkanie
  • hotel lub pensjonat, przedmiot działalności, własność
  • działka rolna lub budowlana, również działka niezabudowana
  • lokal użytkowy
  • obiekt przemysłowy

Również w tym przypadku kredytobiorca nie musi być właścicielem zabezpieczenia. Wystarczy, że uzyska taką zgodę od właściciela lub jest współwłaścicielem nieruchomości. Informacje dodatkowe Informacje dodatkowe o pożyczkach pod zastaw nieruchomości znajdziesz na stronie https://pozyczpodzastaw.pl/ - sprawdź więcej

Pożyczki pod zastaw nieruchomości - co warto wiedzieć?