Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Bielsko-Biała

W ogrodzie najczęściej wysiewamy trawy z nasion. Dzisiaj możemy jednak skorzystać z alternatywnego rozwiązania – sztucznych traw ogrodowych. Dlaczego warto je wybrać?

Piękny trawnik wymaga wytężonej pielęgnacji – nawożenie, podlewanie, wertykulacja i regularne koszenie mogą zająć nam sporo czasu. Naturalne trawy do ogrodu mogą wyglądać wtedy naprawdę ładnie i cieszyć oko, tworząc gęste, soczyście zielone kobierce.

Jeżeli jednak nie mamy czasu na to, aby zadbać o trawnik, możemy zdecydować się na alternatywne rozwiązanie – sztuczny trawnik do ogrodu.

W sprzedaży znajdziemy dzisiaj wiele ciekawych wariantów sztucznych traw, na przykład można zobaczyć je na stronie firmy Multi Grass, która zajmuje się ich produkcją.

Dlaczego syntetyczna – sztuczna trawa ogrodowa to dobry wybór? Zachęcamy do sprawdzenia jej największych zalet w naszym artykule!

1. Sztuczne trawy do ogrodu – nie wymaga pielęgnacji

Jedną z najważniejszych zalet sztucznej trawy jest jej łatwe utrzymanie. Sztuczna trawa do ogrodu nie będzie wymagała od nas wytężonych prac pielęgnacyjnych, które mogą zajmować nam sporo czasu.

Zatem takie trawy na pewno przypadną do gustu tym osobom, które chcą cieszyć się z pięknego trawnika w ogrodzie bez wysiłku.

Aby usunąć zanieczyszczenia ze sztucznej trawy, wystarczy zmyć ją wodą z węża ogrodowego. Także dobrze sprawdzi się odkurzacz ogrodowy lub odkurzacz domowy, który wciągnie drobiny brudu.

2. Sztuczne trawy do ogrodu – wieloletnia trwałość

Dostępne w sprzedaży trawy sztuczne cechują się wyjątkową trwałością. Są odporne na szereg czynników zewnętrznych, w tym między innymi na niskie i wysokie temperatury, na wilgoć, a także na promieniowanie UV.

To trawy do ogrodu wieloletnie – raz rozłożone mogą pięknie prezentować się na lata. Są odporne na intensywne użytkowanie, dlatego można korzystać z nich nawet w tych miejscach, w których przebywamy często, na przykład na tarasie, w miejscach, w których uprawiamy sporty.

Sztuczne trawy do ogrodu – dlaczego warto z nich skorzystać?

Aby przedłużyć ich trwałość, warto postępować zgodnie z zaleceniami producenta. Dodatkowo, trawę można zwinąć na zimę i rozłożyć ją ponownie wiosną – w ten sposób możemy wydłużyć jej wytrzymałość i uniknąć zabrudzenia przez smog.

3. Sztuczne trawy do ogrodu – estetyczny efekt

Wiele osób uważa, że sztuczna trawa tak naprawdę nie wygląda naturalnie. Jednak aktualnie w sprzedaży znajdziemy wiele świetnych traw syntetycznych, które do złudzenia przypominają te naturalne!

Takie trawy do ogrodu ozdobne wysokiej klasy, które zaliczane są do segmentu premium, wykonane są z materiałów doskonale imitujących naturalne trawy. Stosuje się wtedy różne odcienie włókien oraz ich zróżnicowane długości i grubości, by kobierzec wyglądał efektownie.

Niestety, za najpiękniejsze trawy do ogrodu musimy zapłacić dość dużo. Cena za sztuczne trawy jakości premium wynosi nawet powyżej 100 złotych za metr kwadratowy.

Jeśli chcemy dowiedzieć się, ile dokładnie może nas kosztować sztuczna trawa do ogrodu cena dostępna jest na stronach sklepów i producentów.

4. Sztuczne trawy do ogrodu – bezpieczne dla dzieci

Warto także wskazać, że sztuczna trawa doskonale nadaje się do ogrodu, w którym bawią się dzieci. Można korzystać z niej od razu – nasiona trawy do ogrodu nie są potrzebne do wysiewu, nie trzeba czkać na wzejście trawy i pielęgnować jej, a potem reperować, gdy zostanie uszkodzona.

Wysokiej jakości trawy sztuczne są miękkie i przyjemne w dotyku – nie kłują w stopy, dlatego można korzystać z nich także boso.