Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Bielsko-Biała

W sprzedaży możemy znaleźć szeroką gamę kłódek. Wśród nich znajdują się także kłódki szyfrowe, czyli wyposażone w zamek z szyfrem. Czy takie kłódki są bezpieczne i można wykorzystać je do ochrony wartościowych przedmiotów?

Kłódka jest bardzo dobrym zamiennikiem zamka. Kłódki szyfrowe są dodatkowo łatwe w obsłudze, ponieważ nie trzeba korzystać wtedy z klucza do ich otwierania i zamykania – wystarczy tylko zapamiętać kod.

Dzisiaj do wyboru mamy wiele różnych modeli kłódek – znajdziemy je także w specjalistycznych sklepach, na przykład w sklepie Dobre-zamki.pl.

Wiele osób zastanawia się jednak nad tym, czy kłódka z szyfrem rzeczywiście może być dobrym zabezpieczeniem, na przykład garażu, walizki czy skrzyni. Jak jest naprawdę?

Kłódki szyfrowe – ważna jest konstrukcja

Generalnie, kłódka na szyfr także może stanowić bardzo skuteczne zabezpieczenie różnego rodzaju mienia. Musimy jednak pamiętać o tym, że ważna jest konstrukcja kłódki, która decyduje o jej poziomie ochrony.

Gdy kłódka z szyfrem jest wykonana z niskiej jakości materiałów, wtedy ryzyko jej uszkodzenia jest znacznie większe. Taka kłódka może być przecięta z użyciem różnego rodzaju narzędzi, a także może być uszkodzona mechanicznie, na przykład młotem, kombinerkami, elektronarzędziami.

Wobec tego nawet wtedy, gdy naszym zakupem będzie kłódka szyfrowa 8 cyfrowa, ale jej konstrukcja nie będzie wystarczająco solidna, wtedy możemy narazić się na utratę naszego wartościowego mienia.

Najlepiej, aby nasza kłódka była wykonana z solidnych, ciężkich materiałów – mosiądz, stal czy żeliwo sprawdzają się wtedy najlepiej. Jej pałąk powinien być także odpowiednio gruby, aby nie można było łatwo go przeciąć. Zwróćmy też uwagę na jego długość – najlepiej, aby kłódka nie miała dużych luzów, ponieważ wtedy można łatwiej przeciąć jej pałąk.

Czy kłódki szyfrowe są bezpieczne?

Kształt korpusu jest kwestią drugorzędną i najlepiej dopasować go do miejsca montażu – do wyboru mamy takie modele jak łódka prostokątna, kłódka walcowa szyfrowa czy też kłódka szyfrowa okrągła.

Kłódki szyfrowe – postaw na uznane marki

Jeżeli chcemy, aby naszego mienia strzegła kłódka szyfrowa, wówczas warto postawić przede wszystkim na modele od uznanych producentów. Wysokiej jakości kłódki wyposażone w szyfr zapewniają lepszy poziom ochrony niż te, które oferowane są przez mało znanych producentów.

Przykładowo, dobrym wyborem będzie kłódka szyfrowa LOB, Abus czy też kłódka szyfrowa Yeti. Wprawdzie za takie kłódki trzeba będzie zapłacić więcej, ale wtedy mamy pewność, że otrzymujemy produkt, który rzeczywiście będzie w stanie spełnić nasze oczekiwania.

Koszt dobrej kłódki szyfrowej to najczęściej od około 30 do 50 złotych za kompaktowe modele, ale w sprzedaży możemy znaleźć również kłódki o wyższych cenach – są to głównie bardziej masywne modele, które są przeznaczone do zabezpieczania garażu, skrytki, komórki.

Zatem wtedy, gdy zależy nam na bezpieczeństwie, najlepiej unikać kłódek od mało znanych producentów – takie modele nie będą w stanie zapewnić nam odpowiedniego poziomu ochrony. Lepiej zapłacić więcej za takie kłódki, które rzeczywiście są solidne i mogą dać właściwą ochronę przed włamaniami.

Podsumowując, także kłódki z zamkami szyfrowymi mogą być bezpieczne. Wszystko zależne jest jednak od tego, jaki model wybierzemy. Gdy liczy się skuteczna ochrona, nie warto oszczędzać i zamiast najtańszej kłódki lepiej wybrać taką, która będzie mogła zapewnić nam optymalny poziom zabezpieczenia na długi czas.