Dzielnicowi uczyli jak właściwie zabezpieczyć mienie przed kradzieżą. Mówili o bezpieczeństwie w ruchu drogowym i zagrożeniach komunikacyjnych w porze wieczorowo-nocnej oraz radzili jak nie paść ofiarą oszustów działających tzw. „metodą na wnuczka" czy "na policjanta”. Spotkanie odbyło się się przy okazji zorganizowanego dla seniorów „Koncertu Wiosennego” w Miejskim Domu Kultury im. Wiktorii Kubisz.

Dzielnicowi; asp.szt. Joanna Buzderewicz i sierż.szt. Kamil Tabiś z Komisariatu III Policji w Bielsku-Białej zostali zaproszeni przez Henryka Wnuka, przewodniczącego osiedlowej rady oraz kierownika tzw. „Kubiszówki” Iwonę Kusak. Uczyli oni seniorów bezpiecznych nawyków w ruchu drogowym. Przestrzegali przed fałszywymi policjantami i wnuczkami, którzy oszukują seniorów, wyłudzając oszczędności całego życia. Radzili jak nie dać się oszukać przez nieuczciwych przedsiębiorców. Ostrzegali przed firmami, które zapraszają na spotkania, podczas których przy okazji bezpłatnych badań i pokazów - kusząc prezentami - nakłaniają do zakupu oferowanych produktów. Bardzo często ukrytym celem takich spotkań jest sprzedaż pościeli, naczyń, urządzeń medycznych, które nie są warte swojej ceny, przekraczając o nawet kilkanaście razy wartość rynkową tych produktów. Policjanci przestrzegali także przed sprzedawcami wchodzącymi na rynek mediów, najczęściej proponującymi niższe rachunki za prąd, gaz lub telefon, którzy nieuczciwie sugerują, że są dotychczasowymi sprzedawcami tych usług, a podstępnie zawierane przez nich umowy mogą powodować dotkliwe straty finansowe.

Policjanci zapoznali seniorów z kartą informacyjną – tzw. kopertą życia. Polega ona na zebraniu w kopercie kilku najważniejszych informacji o stanie zdrowia i danych kontaktowych osoby najbliższej, którą zostawia się w miejscu widocznym, np. na lodówce. W razie wypadku, zasłabnięcia dla służb ratunkowych jest to wtedy zestaw bezcennych informacji.

Bezpieczeństwo seniorów jest ciągle aktualnym tematem, a poprawa bezpieczeństwa osób starszych wymaga systematycznej pracy, tak aby minimalizować skutki pojawiających się coraz to nowych zagrożeń i nowych metod jakimi posługują się przestępcy. W trakcie spotkania każdy z uczestników mógł zadawać pytania, podzielić się swoimi spostrzeżeniami czy wyrazić swoją opinię.