20190305 083138 CopyW ostatnim czasie reprezentacja Komendy Miejskiej PSP w Bielsku-Białej w piłce siatkowej oraz piłce nożnej odniosła kolejne sukcesy sportowe.

W dniu 23 lutego 2019 r. odbył się turniej służb mundurowych w piłkę siatkową o Puchar Dyrektora Zakładu Karnego w Cieszynie w hali sportowej szkoły podstawowej w Górkach Wielkich. Do rozgrywek, które integrują środowisko mundurowych, zgłosiło się 8 drużyn.

Turniej został rozegrany w dwóch grupach, systemem 'każdy z każdym' w grupie. W finałowym spotkaniu zmierzyły się drużyny Komendy Miejskiej PSP w Bielsku-Białej z drużyną Zakładu Karnego w Cieszynie - Oddział Zewnętrzny w Bielsku-Białej. Oba te zespoły grały już ze sobą o najwyższą stawkę w listopadzie 2018r. podczas Turnieju Służb Mundurowych w Piłkę Siatkową o Puchar Prezydenta Miasta Bielska-Białej, wówczas bielscy strażacy pokonali drużynę zakładu karnego O:2. Tym razem po zaciętym meczu finałowym zwyciężyli funkcjonariusze Służby Więziennej 2:0 (21:19, 21:18) i bielscy strażacy zajęli drugie miejsce w turnieju.

Z kolei 2 marca po raz szósty odbył się Halowy Turniej Piłki Nożnej dla amatorskich drużyn OSP/PSP o Złotą Prądownicę Kocierza Moszczanickiego. Zawody rozegrano w hali sportowej w Łękawicy. Drużyna Komendy Miejskiej PSP w Bielsku-Białej zajęła drugie miejsce w zawodach. Zwyciężyła drużyna OSP Gmina Ślemień, a trzecia OSP Kocierz Moszczanicki. Najlepszym bramkarzem wybrano Radosława Cygonia, najlepszym zawodnikiem Tomasza Kijasa, a królem strzelców został nasz strażak Wojciech Kołek.