Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Bielsko-Biała

Druk na płytach CD i DVD wymaga zastosowania specjalnych narzędzi i typów druku, które pozwolą na osiągnięcie pożądanego efektu na nietypowym materiale. Dostępne są różne rozwiązania, przeznaczone zarówno do wykonywania skomplikowanych grafik o wielu kolorach, jak i prostych projektów. Jaka metoda najlepiej sprawdzi się w danej sytuacji, pozwalając na uzyskanie zadowalającego efektu?

Nadruk na płycie CD – efektowne spersonalizowanie dysku

Nośniki CD i DVD są wciąż często wykorzystywane – zarówno do nagrywania muzyki, jak i filmów oraz danych. Aby odpowiednio je spersonalizować i przygotować do sprzedaży – lub użytku własnego – można zdecydować się na druk na płytach CD. Dzięki dostępnym wielu różnorodnym metodom druku, można zrealizować dowolny projekt – zarówno wykorzystujący pełną paletę kolorów, odwzorowujący np. zdjęcia, jak i prosty, bazujący tylko na kilku barwach. Jest to w pełni bezpieczne dla sprawności nośnika, a przy tym pozwala uzyskać na nim bardzo ciekawy efekt, dzięki któremu można w ozdobny sposób opisać jego zawartość.

Nadruk na DVD i na CD to opcja zarówno dla firm, które chcą wydać nośniki z muzyką, filmem, oprogramowaniem lub danymi, jak i klientów indywidualnych, np. przygotowujących spersonalizowany prezent dla swoich bliskich. Używając odpowiedniej metody druku, można bowiem zrealizować zarówno zlecenie wysokonakładowe, jak i obejmujące zaledwie kilka sztuk. Dostępne technologie pozwalają na odwzorowanie na płycie dowolnego projektu, zawierającego napisy, grafiki lub zdjęcia, nawet o najbogatszej kolorystyce. Uzyskane nadruki są bardzo trwałe, nie zużywają się ani nie blakną podczas nagrywania i odtwarzania płyt.

Offsetowy druk na CD

Druk offsetowy pełnokolorowy to jedyny sposób na odwzorowanie na nośnikach danych fotograficznej jakości obrazu. Dzięki tej metodzie, druk na CD umożliwia stworzenie wielokolorowych wzorów, zawierających nawet najbardziej szczegółowe zdjęcia i rysunki. Na wykonanej w ten sposób grafice można użyć lakieru UV, który doda jej połysku oraz jeszcze pogłębi intensywność kolorów. Do offsetu wykorzystuje się pełną paletę CMYK, istnieje także możliwość użycia koloru dodatkowego, stworzonego na życzenie klienta.

Druk offsetowy jest najbardziej popularną metodą, pozwalającą oddać nawet najbardziej subtelne przejścia kolorów i odwzorować dowolny, najbardziej rozbudowany wzór.

Druk CD – sitodruk

Sitodruk to najlepsza metoda druku CD, jeśli projekt ogranicza się do niewielu kolorów, a przy tym klient chce uzyskać wysoką jakość wzoru. Pozwala idealnie pokryć powierzchnię nośnika CD lub DVD, oddając wzór składający się maksymalnie z czterech kolorów. Wykorzystuje się w tym celu paletę Pantone, dzięki czemu uzyskuje się pełną powtarzalność wykonywanego wzoru. Co więcej sitodruk umożliwia także uzyskanie kolorów niedostępnych dla innych metod, czyli złota oraz srebra, co pozwala na realizację najbardziej wyjątkowych i efektownych projektów. Przy tej metodzie również można zastosować lakierowanie UV do uszlachetnienia nadruku na płycie CD.

Nadruk na DVD i CD – UV

Druk cyfrowy, do którego wykorzystuje się specjalny ploter UV, pozwala na uzyskanie wysokiej jakości nadruku na DVD i CD przy bardzo niskich kosztach produkcji. Można dzięki niemu odwzorować projekty w wysokiej rozdzielczości druku, stosując pełną paletę CMYK – jest to więc sposób na stworzenie nadruków obejmujących wielokolorowe zdjęcia i grafiki. Co więcej, niska cena tej metody przy zachowaniu jej wysokiej jakości umożliwia realizację zleceń niskonakładowych, jest to więc opcja również dla klientów indywidualnych. Druk na CD metodą UV to także bardzo krótki czas realizacji.

Druk na płytach CD – jaką metodę wybrać?

Wybór odpowiedniej metody nadruku na DVD i CD pozwoli uzyskać najlepsze efekty najniższym kosztem. Jest zależny od takich czynników, jak wielkość zamówienia oraz ilość kolorów, jaką zawiera projekt. Przy skomplikowanych nadrukach, obejmujących wielokolorowe zdjęcia lub rysunki, najlepiej wybrać offset, który zapewnia najwyższą jakość wydruku. Proste projekty, obejmujące zaledwie kilka kolorów, najlepiej odwzoruje sitodruk. W przypadku niskonakładowego druku na CD i DVD najlepiej wybrać metodę z zastosowaniem plotera UV.

Nadruk na płycie CD – jaką metodę wybrać?