Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Bielsko-Biała

Panująca moda na baseny termalne wciąż nie ustaje, a nawet stopniowo wzrasta. Są to powszechnie znane miejsca, które niczym magnes przyciągają zatrważające liczby turystów. Kuszą przede wszystkim tym, że można tam zadbać o swoje zdrowie, a jednocześnie spędzić miło czas. Pozostaje jednak pytanie, jakie miejsce wybrać? Termy na Słowacji, czy nasze polskie termalne baseny?

Termy Szaflary

Chcąc skorzystać z kąpielisk termalnych w Polsce, świetnym rozwiązaniem może się okazać wyjazd do miejscowości Szaflary. Jest to wieś, znajdująca się bardzo blisko Zakopanego i Nowego Targu. Na miejscu, czekają na gości aż cztery baseny termalne. Woda w nich jest schłodzona do około 34 stopni Celsjusza. Kąpiele w tych wodach są bardzo korzystne dla naszego zdrowia, gdyż woda obecna w basenach jest zmineralizowana. Tego typu termalne kąpieliska mogą być doskonałym miejscem dla wszystkich osób, które borykają się z problemami mięśniowymi i chorobami stawów. To samo tyczy się wszystkich z problemami dermatologicznymi.

Tak naprawdę to pobyt w Szaflarach polecany jest każdemu, bez względu na stan zdrowia. Z pewnością jest idealnym sposobem na miłe spędzenie wolnego czasu w aktywny sposób. Dzięki niezliczonej liczbie atrakcji i udogodnień, każdy jest w stanie znaleźć tutaj coś dla siebie i należycie się zrelaksować.

Słowackie termy

Nie bez powodu Słowacja jest coraz częściej wybieranym krajem do spędzenia urlopów, wakacji i ogólnie wolnego czasu. Jest multum atrakcji i miejsc gdzie podczas pobytu tutaj, warto się wybrać. Na szczególną uwagę zasługują zwłaszcza Słowackie termy http://www.termyuniejow.pl/pl/termy-slowacja.

Termy na Słowacji to multum bardzo znanych i renomowanych ośrodków jak m.in. ten w miejscowości - Pieszczany. Faktem historycznym jest, że z tamtejszych źródeł bardzo często korzystali nawet starożytni Rzymianie. Wiadomo także, że historia uzdrowiska w tej miejscowości sięga aż przeszło dwustu lat wstecz.

Równie bogatą historią, mającą swoje początku około XVII wieku pochwalić się może kolejny popularny ośrodek na Słowacji, a dokładnie Bardiejowskie Kąpiele. Ze względu na swe położenie, bardzo blisko granicy. Może cieszyć się ogromną popularnością ze strony polskich turystów. To miejsce najczęściej rekomenduje się przede wszystkim, osobom borykającym się z problemami układu oddechowego i trawieniem.

Kolejny kurort, który spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających miłośników kąpieli termalnych, to Tuczańskie Cieplice. W tej miejscowości, wodę w leczniczych celach stosowano już w XV wieku. Warty odnotowania jest fakt, że najczęściej to miejsce odwiedzają turyści, którzy zmagają się z nerwicą oraz chorobami układu moczowego i trawiennego. Leczniczych właściwości powinni także doświadczyć Ci, którzy na co dzień zmagają się z problemami ginekologicznymi oraz narządami ruchu.

Na wszystkich odwiedzających Szklane Cieplice czekają źródła geotermalne, których jest aż dwanaście. Uzdrawiające właściwości tutejszych wód, świetnie radzą sobie z nerwicą oraz ze schorzeniami narządów ruchu.

Beszeniowa – jest to miejscowość znajdująca się w okolicach rejonu Liptowskiego Mikulasza. Właśnie tam swoje miejsce ma jeden z najpopularniejszych ośrodków z wodami termalnymi na Słowacji. Kraj ten jest bardzo dumny również z parku Tatralandia. Ostatnimi czasy stał się tam prawdziwym turystycznym hitem. Widać to szczególnie po liczbie turystów, także tych napływających z naszego kraju.

słowackie termy i polskie baseny termalne

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.