Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Bielsko-Biała

Sporty zimowe, w tym jazda na nartach, to niezwykle popularna atrakcja dla osób w niemal każdym wieku. Doskonale przygotowane stoki kuszą wielbicieli białego szaleństwa zarówno w Polsce, jak i za granicą. Jak dobrze zabezpieczyć się podczas ferii na wypadek kontuzji? Dowiedz się wszystkiego o ubezpieczeniu narciarskim, które zapewni Ci pomoc w każdej trudnej sytuacji.

Ubezpieczenie na narty – ochrona podczas ferii w kraju i za granicą

Jazda na nartach należy do najbardziej popularnych aktywności zimowych, z której bardzo często korzystają także Polacy. Zarówno w kraju, jak i za granicą znajduje się wiele wspaniałych tras, dostosowanych do różnego poziomu umiejętności miłośników białego szaleństwa – tak duży wybór pozwala znaleźć idealną destynację na ferie zimowe. Niezależnie, czy planuje się spędzić ten czas w kraju, czy za granicą, warto pomyśleć o bardzo ważnym aspekcie, jakim jest odpowiednie ubezpieczenie na narty, np. https://colonnade.pl/aktualnosci/ubezpieczenie-na-narty-ubezpiecz-sie-i-baw.

Choć jazda na nartach to sport amatorski, który nie wymaga dużego przygotowania – istnieją łagodne stoki dla początkujących, gdzie mogą oni próbować swoich sił np. podczas lekcji z instruktorem – niesie ze sobą pewne ryzyko kontuzji. Podczas zjazdu łatwo rozpędzić się do dużej prędkości, dlatego nagłe zatrzymanie na skutek upadku czy zderzenia z przeszkodą może doprowadzić do nieraz poważnych urazów. Nietrudno o skręcenia i złamania kończyn, jest się również narażonym na poważniejsze kontuzje. Z tego względu zadbanie o odpowiednie ubezpieczenie na narty, zarówno dla siebie, jak i dla swoich bliskich, jest kluczowe. Polisa pozwoli bowiem szybko uzyskać odpowiednią pomoc medyczną oraz opłacić leczenie, a w razie zniszczenia mienia lub szkód osób trzecich pokryje także te koszty dzięki zawartemu ubezpieczeniu OC.

Warto pamiętać, by przy wycieczce zagranicznej wybrać opcję o wyższych świadczeniach – koszty leczenia w niektórych państwach potrafią być bardzo wysokie, dlatego warto mieć polisę, która będzie w stanie opłacić opiekę medyczną w razie wypadku.

Jak wezwać pomoc w razie wypadku na nartach i co zapewni ubezpieczenie?

Aby móc skorzystać z ubezpieczenia narciarskiego w kryzysowej sytuacji, należy możliwie jak najszybciej zadzwonić pod numer całodobowej infolinii ubezpieczyciela oraz podać swój numer polisy. Konsultant przyjmie zgłoszenie, a firma przystąpi do natychmiastowej organizacji pomocy medycznej. W przypadku wypadków na nartach zapewniona zostanie także akcja ratownicza, jeśli jest potrzebna. Poszkodowany otrzyma pierwszą pomoc oraz zostanie przewieziony do odpowiedniej placówki medycznej.

Pomoc przy wypadkach na stoku

Dlaczego ubezpieczenie narciarskie jest tak ważne za granicą?

W przypadku wypadków poza granicami kraju, wezwanie pomocy może być znacznie utrudnione – bariera językowa jest dużą przeszkodą w sytuacjach stresowych, dodatkowo można także nie orientować się w numerach alarmowych do konkretnych służb ratowniczych. Z tego względu ubezpieczenie na narty jest niezastąpioną pomocą, poszkodowany może bowiem zadzwonić na polskojęzyczną infolinię i zgłosić zdarzenie. Po stronie ubezpieczyciela będzie leżało zorganizowanie odpowiedniej pomocy na miejscu oraz opłacenie kosztów leczenia, a także transportu do kraju, jeśli będzie to potrzebne.

Zakres ubezpieczenia – narty jako sport ekstremalny?

Warto przed wyjazdem zorientować się również co do zakresu ubezpieczenia – narty oraz inne sporty zimowe, o ile są uprawiane w granicach wyznaczonych tras zjazdowych, są kwalifikowane jako sporty amatorskie, a więc podlegające zwykłej polisie turystycznej. Jeśli jednak użytkownik zjedzie z trasy, dyscyplina zaczyna być postrzegana jako ekstremalna – w takim wypadku konieczne będzie poszerzenie swojego pakietu o sporty podwyższonego ryzyka. Takie same zasady dotyczą osób jeżdżących na deskach snowboardowych.

Aby być zawsze bezpiecznym podczas wypoczynku na nartach, należy koniecznie pamiętać o odpowiedniej polisie turystycznej dla siebie oraz bliskich.