8. Puchar Reksia odbędzie się ponownie w dwóch miejscach, dając tym samym szansę na udział w profesjonalnie organizowanych zawodach narciarskich, 800 młodym narciarzom. Na uczestników bielskiej edycji Pucharu, która odbędzie się 3 lutego 2019 roku na Stoku Dębowca, czeka 400 numerów startowych (zapisy). Podobnie w przypadku zawodów w Białce Tatrzańskiej na Stoku Bania, które planowane są na 17 marca 2019 roku (zapisy).

 

Zawody Pucharu Reksia po raz pierwszy odbyły się w 2012 roku na stoku Biały Krzyż w Szczyrku. Szybko okazało się, że popyt na tego rodzaju imprezę sportową dla dzieci, jest znacznie większy od możliwości niewielkiego stoku na Białym Krzyżu. Dlatego już w kolejnym sezonie Puchar Reksia rozegrał się na nowoczesnym, świeżo oddanym Stoku Dębowca w Bielsku-Białej.  Wszystko dzięki organizatorom, którzy od początku traktują zawody niezwykle profesjonalnie. Dlatego też Puchar Reksia został zauważony i na stałe wpisany w kalendarz imprez narciarskich przez Międzynarodową Federację Narciarską FIS.  

Od tego momentu zawody na stałe wpisują się w krajobraz stolicy Podbeskidzia, w której powstała postać animowanego ulubieńca pokoleń dzieci i dorosłych. Dzięki temu organizatorzy mogą już zaprosić znacznie więcej młodych zawodników. Okazuje się, że nawet 400 numerów startowych zaczyna powoli być zbyt małą ilością. Dlatego organizatorzy, przy okazji 50 urodzin Reksia, dali możliwość uczestniczenia w prestiżowych zawodach, także dzieciom z Podhala i okolic. I tak od trzech sezonów, kolejnych 400 młodych alpejczyków, staje w zawodnicze szranki także w Białce Tatrzańskiej, na gościnnym Stoku przy Hotelu Bania.

Puchar Reksia to impreza, która ma na celu propagowanie idei sportów zimowych, integracji społeczności narciarskiej, idei fair play oraz hartowania sportowego ducha najmłodszych. Zawody odbywają się pod patronatem Prezydenta Miasta Bielska-Białej, Marszałka Województwa Małopolskiego oraz pani Heleny Filek-Marszałek, wdowy po twórcy postaci Reksia, założycielki Fundacji Reksia dbającej o spuściznę po Lechosławie Marszałku.  

Regulamin