Polska przygotowuje się do finałów Mistrzostw Świata FIFA U-20 w 2019 roku. Polski Związek Piłki Nożnej będzie w przyszłym roku obchodził setną rocznicę istnienia i w tym szczególnym dla polskiej piłki momencie odbędzie się w naszym kraju turniej finałowy Mistrzostw Świata FIFA do lat 20 (23 maja – 15 czerwca). Na nieco ponad pięć miesięcy przed rozpoczęciem tego wydarzenia FIFA zaprezentowała oficjalne logo imprezy i jej terminarz.

 

Mistrzostwa odbędą się w sześciu miastach. Są to: Bielsko-Biała, Bydgoszcz, Gdynia, Lublin, Łódź i Tychy. Na Stadionie Miejskim w Bielsku-Białej rozegranych zostanie w sumie 8 spotkań. Będą to potyczki toczone w grupach D i F oraz mecze 1/8 i 1/4 finału.  Wiemy już na pewno, że pierwsze spotkanie rozegrane zostanie w sobotę 24 maja o godzinie 20.30. Mistrzostwa w Bielsku-Białej zakończą się meczem ćwierćfinałowym, który odbędzie się 8 czerwca o godzinie 20.30.

 

Mistrzostwa Świata FIFA U-20 wykreowały w przeszłości tak wielkie gwiazdy jak Diego Maradona, Lionel Messi, Robert Prosinecki, Zvonimir Boban, Adriano czy Paul Pogba. W  nawiązaniu do tego stworzono logo – krokus, kwiat, który rozkwita w Polsce każdej wiosny, symbolizując w tym przypadku nowe twarze, które pojawią się na przyszłorocznym turnieju.

 

Na tę chwilę  (poza Polską) do turnieju zakwalifikowały się jeszcze następujące zespoły: z Azji: Japonia, Korea  Południowa, Katar i Arabia Saudyjska, z Ameryki Północnej:  Honduras, Meksyk, Panama i USA, z Oceanii: Nowa Zelandia i Tahiti, z Europy: Francja, Włochy, Norwegia, Portugalia i Ukraina. Drużyny z Ameryki Południowej i Afryki poznamy przed losowaniem, które odbędzie się 24 lutego w Gdyni. Zaraz potem fani z całego świata będą mogli  kupować bilety na finały, dostępne na www.FIFA.com.

 

 

 

 

Szczegółowy harmonogram meczów Mistrzostw Świata FIFA U-20 jest dostępny na turniejowej zakładce na stronie fifa.com.