W dniach 5-6 grudnia 2018 r. nasze miasto odwiedziła grupa touroperatorów z Japonii, którzy do Polski przyjechali na zaproszenie Polskiej Organizacji Turystycznej. Touroperatorzy reprezentowali zarówno biura podróży, które regularnie organizują wycieczki do Polski, jak i takie, które dopiero planują wprowadzić do swojej oferty nasz kraj.

 

Pracownicy Wydziału Promocji Urzędu Miejskiego oprowadzili grupę po centrum Bielska-Białej. Podczas spaceru, gości w szczególności zachwycił budynek Teatru Polskiego. Ponadto zwiedzili Ratusz oraz Zamek Książąt Sułkowskich, gdzie mieli okazję zapoznać się z historią miasta i regionu. W programie wizyty znalazła się także prezentacja oferty obiektów noclegowych. Goście z Japonii pytali o możliwości aktywnego wypoczynku, interesowali się kuchnią lokalną oraz ofertą handlową.

 

Oprócz Bielska-Białej, w ramach podróży studyjnej „Polska południowa – świąteczne tradycje”, przedstawiciele japońskich biur podróży odwiedzili także Kraków, Zalipie, Zakopane i Żywiec. Po opuszczeniu Bielska-Białej grupa udała się do Pszczyny i dalej do Tarnowskich Gór oraz Katowic, skąd odlecą do Tokio.

 

 

 

 


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.