W Bielsku-Białej ruszył na zakazie, a narkotest dobił go po chwili

FOT. Policja Bielsko-Biała
Wczoraj tuż po 5:00 rano policjanci z Komisariatu Policji II w Bielsku-Białej zatrzymali do kontroli kierowcę skody fabii. Szybko wyszło na jaw, że 29-latek w ogóle nie powinien siadać za kierownicą, bo obowiązywał go dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Chwilę później funkcjonariusze potwierdzili, że to nie był koniec jego problemów.
Kontrola drogowa zaczęła się od sprawdzenia danych w policyjnych systemach. Tam pojawiła się informacja, która od razu postawiła sprawę jasno - mężczyzna miał orzeczony dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Mimo tego zdecydował się wyjechać na drogę publiczną.
Policjanci nie poprzestali na samym sprawdzeniu dokumentów i statusu kierowcy. Przeprowadzili także badanie na obecność środków odurzających. Wstępny wynik narkotestu wykazał obecność amfetaminy. Oznacza to, że 29-latek prowadził auto nie tylko wbrew sądowemu zakazowi, ale również pod wpływem narkotyków.
Mężczyzna został zatrzymany i noc spędził w policyjnym areszcie. W najbliższym czasie ma stanąć przed sądem i odpowiedzieć za popełnione przestępstwa. Jak podaje policja, takie zachowanie pokazuje skrajną ignorancję wobec prawa i realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu.
To jeden z tych przypadków, w których kierowca sam wjeżdża w poważne kłopoty i jeszcze w tym samym momencie stawia na szali bezpieczeństwo przypadkowych osób na drodze.
na podstawie: KMP w Bielsku-Białej.
Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (Policja Bielsko-Biała). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.
Ostatnie Artykuły

„Lato bez Vat” w VOLVO – Najchętniej wybrane modele pośród marek premium w Polsce, teraz korzystniej o wartość większą niż VAT

Półmetek Volvo For Safety za nami – już niemal 62 tys. osób odwiedziło miasteczko bezpieczeństwa

Werdykt Preisner Scoring Competition zapadnie w Bielsku-Białej

Żyjące Książki wracają przed wakacjami. To ostatnia taka odsłona

Ruszyła wakacyjna kontrola. Kolonie i autokary pod lupą służb

Dębowiec szykuje rodzinny piknik. Start przesunięto przez upał

Przerwa w usługach geodezyjnych w Bielsku-Białej. Urząd zapowiada utrudnienia

Awans z rozmachem. Siatkarki MKS-u czekają na II ligę

Strażacki wóz i domowe wypieki. Piknik żłobka przyciągnął całe rodziny

Ogród na Skarżyńskiego już gotowy. Ma chłodzić miasto i zatrzymywać deszcz

W Szwajcarskiej Dolinie szykuje się hawajskie lato z darmowymi atrakcjami

Wakacyjne poranki w Parku Słowackiego znów rozruszają Bielsko-Białą

Młode piłkarki z Bystrej sięgnęły po złoto w Kielcach

Wejdą do Białej po cichu. W Bielsku-Białej szykują symboliczny gest dla rzeki
Przydatne dane teleadresowe
- Urząd Miejski w Bielsku-Białej - kontakt i wydziały
- Dom Pomocy Społecznej "Przystań" w Bielsku-Białej - kontakt, opieka i aktywizacja
- Książnica Beskidzka - Filia Osiedle Wojska Polskiego w Bielsku-Białej
- Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Bielsku - Białej - kontakt, godziny, zgłaszanie problemów
- Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Bielsku-Białej - kontakt, JRG, dostępność
- Branżowe Centrum Umiejętności w dziedzinie ogrodnictwa w Bielsku-Białej - kontakt, rekrutacja, oferta
