Ostateczny wybór szkoły dla ósmoklasistów tylko do 17 czerwca
Uczniowie klas ósmych, to już ostatnia szansa na wybór szkoły! Do 17 czerwca możecie złożyć elektroniczny wniosek o przyjęcie do wybranej placówki. Nie przegapcie tej wyjątkowej okazji!
  1. Termin składania wniosków do 17 czerwca.
  2. Zmniejszona liczba uczniów w systemie rekrutacyjnym.
  3. Oferta edukacyjna Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych.
  4. Rekrutacja do innych szkół powiatowych.

Paweł Urbańczyk, dyrektor Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych im. S. Staszica, zwraca uwagę, że w tym roku sytuacja jest wyjątkowa. „Sytuacja jest wyjątkowa, bo ten rocznik rekrutowaliśmy 2 lata temu i rok temu. To z pewnością sytuacja korzystna dla młodzieży, która ma większe szanse na naukę w wybranej placówce” - tłumaczy Urbańczyk. To efekt zmian prawnych sprzed kilku lat dotyczących edukacji 6-latków.

Zespół Szkół Technicznych i Licealnych to największa szkoła w powiecie, z ponad tysiącem uczniów. Jak mówi dyrektor, jest to idealna placówka dla młodych ludzi, którzy po ukończeniu szkoły chcą szybko znaleźć pracę. „Współpracujemy z ponad 150 pracodawcami, u których nasi uczniowie odbywają praktyki. Przedsiębiorcy są zadowoleni z naszej młodzieży, z poziomu kształcenia zawodowego i bardzo często uczniowie znajdują pracę w miejscu, w którym odbywali praktyki” - podkreśla Urbańczyk.

Oferta edukacyjna ZSTiL obejmuje 5-letnie technikum, 3-letnią szkołę branżową I stopnia oraz liceum dla dorosłych. W technikum uczniowie mogą wybierać spośród 10 różnych zawodów, takich jak ekonomista, elektryk, handlowiec, informatyk, logistyk, mechanik, mechatronik, technik fotografii i multimediów, technik reklamy oraz technik żywienia i usług gastronomicznych. „Na rynku pracy poszukiwani są absolwenci naszej szkoły branżowej, którym dajemy możliwość kontynuacji nauki w naszym liceum. Są oni przyjmowani od razu do drugiej klasy, szkoła jest bezpłatna i kończy się maturą” - dodaje dyrektor.

Organem prowadzącym dla ZSTiL jest Powiat Bielski. Ostatnią większą inwestycją była budowa nowoczesnej sali gimnastycznej oraz siłowni. Szkoła imponuje również wyposażeniem pracowni mechatronicznej i informatycznej, co pozwala uczniom na naukę w doskonałych warunkach. Dla młodzieży z pasją muzyczną działa przy szkole Big Band.

Warto również pamiętać, że nabór elektroniczny do 17 czerwca obowiązuje także do Liceum Ogólnokształcącego im. M. Skłodowskiej-Curie. Powiat Bielski prowadzi również Zespół Szkół Specjalnych nr 4 oraz Powiatowy Zespół Placówek-Szkołę Mistrzostwa Sportowego Szczyrk. W tych placówkach rekrutacja odbywa się na innych zasadach.

Nie przegapcie tej szansy i złóżcie swoje wnioski na czas, aby zapewnić sobie miejsce w wymarzonej szkole!


Na podst. Powiat Bielsko-Biała