Memoriał Tadeusza Pawlusiaka: Skoki na igelicie w Szczyrku
Memoriał Tadeusza Pawlusiaka w skokach narciarskich na igelicie przyciągnął wielu entuzjastów tego sportu. Zawody odbyły się na skoczniach Skalite, a uczestnicy rywalizowali w różnych kategoriach wiekowych, dostarczając widzom wielu emocji.
  1. Anna Twardosz triumfuje w kategorii kobiet.
  2. Miłosz Malarz zwycięża wśród młodzików.
  3. Adam Pilch najlepszy w kategorii chłopców starszych.
  4. Wręczenie nagród przez posła Apoloniusza Tajnera.

Na kompleksie Skalite odbyły się zawody w ramach Memoriału Tadeusza Pawlusiaka, upamiętniające dwukrotnego mistrza i sześciokrotnego wicemistrza Polski w skokach narciarskich. W trakcie swojej kariery sportowej, Pawlusiak oddał ponad trzy tysiące skoków, co czyni go jedną z legend polskich skoków narciarskich.

W kategorii kobiet, zwycięstwo odniosła Anna Twardosz, reprezentująca KS AZS AWF Katowice, skacząc na odległość 70,5 metra. Tuż za nią uplasowały się Pola Bełtowska z AZS Zakopane oraz Paulina Cieślar, również z KS AZS AWF Katowice.

Rywalizacja młodzików przyniosła triumf Miłoszowi Malarzowi z Klubu Sportowego Rutkowski, który osiągnął 71,5 metra. Drugie miejsce zajął Konrad Tomasiak z LKS Klimczok Bystra, a w zawodach dla dziewczynek na mniejszej skoczni HS44 najlepsza okazała się Lena Bogusz, także z LKS Klimczok Bystra.

W kategorii chłopców starszych, zwyciężył Adam Pilch reprezentujący Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe. Na drugim miejscu znalazł się Daniel Rączka z KS Chochołów, a trzecie miejsce przypadło Dominikowi Dudzikowi z TS Wisła Zakopane.

Podczas ceremonii wręczania nagród, zawodnicy otrzymali trofea i dyplomy z rąk posła na Sejm RP Apoloniusza Tajnera oraz Józefa Pawlusiaka, co dodało wydarzeniu dodatkowego prestiżu i emocji.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom ich wspaniałych wyników i już teraz zapraszamy na wrześniowy Międzynarodowy Memoriał Olimpijczyków, który z pewnością dostarczy równie dużo emocji i sportowych wrażeń.


Na podstawie: Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej