Przed zbliżającym się Świętem Zmarłych delegacja policjantów garnizonu bielskiego, na czele z Zastępcą Komendanta Miejskiego Policji w Bielsku-Białej mł. insp. Jacek Śliwka wraz z Panią Komendant Komisariatu Policji w Czechowicach-Dziedzicach mł. insp. Elżbietą Pacholską uczcili pamięć poległych w służbie kolegów. Odwiedzili groby w Czechowicach-Dziedzicach i Zabrzegu.

Nasi Koledzy komisarz Mirosław Małczęć i młodszy aspirant Tadeusz Świerkot zginęli na służbie 19 lat temu. Na zawsze pozostaną w naszej pamięci!

KOMISARZ MAŁCZĘĆ MIROSŁAW
ur. 1962 r. - zm. 2002 r.
Dzielnicowy Komisariatu Policji w Czechowicach-Dziedzicach
Służbę w Policji rozpoczął 1.04.1991 r., w plutonie pogotowia policyjnego i patrolowania Komendy Rejonowej Policji w Pszczynie. Następnie pracował na stanowisku dzielnicowego w Komisariacie Policji w Czechowicach-Dziedzicach.
W 2000 r. ukończył studia w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie.
Zginął 20.05.2002 r., podczas wymiany strzałów ze sprawcami napadu na właściciela kawiarni internetowej w Czechowicach-Dziedzicach. Pośmiertnie awansowany przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji na stopień komisarza.

MŁODSZY ASPIRANT ŚWIERKOT TADEUSZ
ur. 1970 r. - zm. 2002 r.
Detektyw Komisariatu Policji w Czechowicach-Dziedzicach

Służbę w Policji pełnił od 16.09.1991 r., początkowo w pionie prewencji, a następnie kolejno w sekcji dochodzeniowo-śledczej, wydziale kryminalnym, wydziale operacyjno-dochodzeniowym w Komisariacie Policji w Czechowicach-Dzicach.
20.05.2002 r., w Czechowicach-Dziedzicach podczas wykonywania czynności służbowych podjął interwencję wobec sprawców napadu na właściciela kawiarni internetowej.
W wyniku wymiany strzałów z napastnikami poniósł śmierć na miejscu. Pośmiertnie awansowany przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji na stopień młodszego aspiranta.