Z prędkością 140 km/h pędził 41-letni pirat drogowy, który wpadł w ręce policjantów z bielskiej drogówki. Kierowca przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h. Okazało się, że uciekał, ponieważ miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie i nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

Mężczyzna wpadł podczas prowadzonej przez mundurowych Wydziału Ruchu Drogowego bielskiej komendy kontroli prędkości. Na wyświetlaczu urządzenia mierzącego prędkość pojazdów w miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h, pojawił się wynik 140 km/h. Stróże prawa postanowili zatrzymać pirata drogowego. Kierowca osobówki nie miał jednak zamiaru wykonać poleceń policjantów. Stróże prawa ruszyli za nim i zatrzymali go na ul. Bystrzańskiej w Bielsku-Białej.
Okazało się, że kierowca miał w organizmie prawie 2 promile alkoholu i nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. 41-letniemu kierowcy zostały przedstawione już zarzuty za niedostosowanie się do polecenia zatrzymania pojazdu oraz prowadzenie go w stanie nietrzeźwości. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 5 lat więzienia, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna. Za przekroczenie prędkości wobec kierowcy zostanie sporządzony wniosek o ukaranie do sądu.