Praca w Bielsku-Białej — 3 sposoby na jej znalezienie

Bielsko-Biała jest nowoczesnym ośrodkiem przemysłowo-handlowym, który ze względu na swoje liczne zabytki przyciąga co roku także wielu turystów. Miasto to jest chętnie wybieranym kierunkiem zarówno przez inwestorów, jak i osoby poszukujące zatrudnienia i miejsca do osiedlenia się. W jaki sposób można szybko znaleźć pracę w Bielsku-Białej? Podpowiadamy.

Praca w Bielsku-Białej — ogłoszenia na portalach

Poszukując zatrudnienia w Bielsku-Białej, warto rozpocząć od przeglądnięcia różnego rodzaju portali z ogłoszeniami o pracę. Umożliwiają one przefiltrowanie wyników, uwzględniając parametry takie jak: obszar zawodowy, poziom stanowiska, forma zatrudnienia, wymiar pracy, miejscowość i wiele innych. Dzięki temu znacznie szybciej jesteśmy w stanie znaleźć ogłoszenia, które pasują do naszych wymagań.

Poszukując zatrudnienia w tym regionie, warto wiedzieć, że największy deficyt notuje tu branża budowlana — wciąż brakuje pracowników fizycznych takich jak murarze, dekarze, tynkarze itp. Chociaż w tym regionie spora liczba wakatów dotyczy znacznie większej ilości zawodów. Wśród nich wymienia się nauczycieli, magazynierów, kurierów, kierowców, sprzedawców, sprzątaczki, pracowników służby zdrowia, a także przemysłowych.

Praca w Bielsku-Białej — Urząd Pracy

Wiele osób w tym regionie interesuje ciekawa praca. Bielsko-Biała, to miasto, w którym mogą one skorzystać również z pomocy Urzędu Pracy. Lokalni pracodawcy na bieżąco umieszczają w tym miejscu nowe oferty pracy, które skierowane są do osób zarejestrowanych jako bezrobotne. Dodatkowo instytucja ta oferuje szereg rozwiązań dedykowanych osobom poszukującym zatrudnienia. Wśród nich można wymienić zasiłek, a także dofinansowanie kursów i swojej własnej działalności.

Praca w Bielsku-Białej — jak do poszukiwania wykorzystać social media?

Kolejnym sposobem na znalezienie pracy w Bielsku-Białej jest wykorzystanie w tym celu social mediów. Warto więc monitorować fanpage interesujących nas zakładów pracy, ponieważ coraz częściej zamieszczone są na nich ogłoszenia dotyczące poszukiwania nowych pracowników. Takie oferty można znaleźć także w zakładce „kariera” na ich stronach internetowych.

Dodatkowo w mediach społecznościowych znajdziemy różnego rodzaju grupy tematyczne, gdzie również publikowane są oferty pracy zarówno stałej jak i tymczasowej. Warto też poinformować swoich znajomych lub rodzinę, którzy zamieszkują tutejsze tereny o tym, że obecnie szukamy pracy. Wiele ofert nie trafia ani na portale z ogłoszeniami, ani do social mediów, ponieważ są publikowane do wewnętrznej wiadomości pracowników, ze względu na to, że sporo pracodawców woli zatrudniać osoby z polecenia.