Wczoraj w Jaworzu na terenie amfiteatru policjanci z wydziału ruchu drogowego na zaproszenie Wójta Gminy Jaworze uczestniczyli w pikniku rodzinnym. Spotkanie to poświęcone było szeroko rozumianemu bezpieczeństwu na drogach. Policjanci uczyli najmłodszych podstawowych zasad bezpieczeństwa drogowego oraz prezentowali sprzęt wykorzystywany na co dzień w trakcie pełnionej służby.

W dniu wczorajszym w Jaworzu na terenie amfiteatru odbył się Dzień Bezpieczeństwa Drogowego. W programie znalazły się liczne atrakcje,  zarówno dla starszych jak i dla najmłodszych. W ramach tego wydarzenia odbyły się pokazy ratownictwa drogowego, zorganizowane przez Poligon Strażacki z Bielska-Białej, można było podziwiać samochody wyścigowe Pumba Racing Team oraz akcje ratowniczą przeprowadzoną przez straż pożarną.

Policjanci z drogówki dla najmłodszych uczestników pikniku przeprowadzili instruktaż dotyczący prawidłowego przemieszczania się przejściem dla  pieszych na drugą stronę jezdni, zarówno podczas działania sygnalizacji świetlnej jak i przy jej braku, co cieszyło się ich dużym zainteresowaniem. Odpowiadali na liczne pytania najmłodszych, którzy również mogli zasiąść za kierownicą policyjnego radiowozu i poczuć się przez chwilę jak prawdziwy policjant.

Skorzystać mogli także starsi uczestnicy pikniku. Za pomocą alco-gogli zaprezentowano osobom dorosłym zagrożenia wynikające z kierowania pojazdem znajdując się w stanie nietrzeźwości. Użycie alco-gogli symuluje postrzeganie, jakie ma osoba znajdująca się pod działaniem alkoholu.

Profilaktyka na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym to jeden z priorytetów policjantów z bielskiej drogówki. Bardzo ważne jest, aby już od najmłodszych lat uczyć dzieci dobrych nawyków i bezpiecznych postaw. Zaprocentują one w przyszłości, kiedy już jako dorośli  usiądą za kierownicą samochodu lub na motocyklu. Przy okazji najmłodsi uczą się, że Policjant to osoba, do której w każdej sytuacji można przyjść po pomoc i nie powinno się bać policyjnego mundury.

Dziękujemy za możliwość włączenia się w akcję i tym samym promowanie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.