Policjanci z Czechowic-Dziedzic szybko namierzyli sprawcę przywłaszczenia portfela i odzyskali dokument oraz blisko 3 tysiące złotych. Pokrzywdzony obywatel Ukrainy odzyskał własność, a podejrzany o to przestępstwo 55-latek usłyszał zarzut. Grozi mu kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Do przestępstwa doszło na przełomie kwietnia i maja w Czechowicach-Dziedzicach. Obywatel Ukrainy zgłosił się w tamtejszym komisariacie, zawiadamiając, że ktoś najprawdopodobniej skradł zagubiony przez niego portfel wraz z dokumentami i blisko 3 tysiącami złotych. Policjanci przyjęli zawiadomieni i rozpoczęli poszukiwania sprawcy. Szybko trafili na trop 55-letniego mieszkańca powiatu bielskiego podejrzewanego o to przestępstwo. Kiedy nazajutrz, wczesnym rankiem udali się do hotelu, gdzie tymczasowo zamieszkiwał, mężczyzna był mocno zaskoczony policyjną wizytą. Gdy stróże prawa przedstawili mu obciążające go dowody, oddał przywłaszczony portfel, dokumenty i gotówkę.

Został zatrzymany i doprowadzony do czechowickiego komisariatu, a pokrzywdzony odzyskał swoją własność. 55-latek usłyszał zarzut przywłaszczenia, za które może trafić za kraty nawet na 5 lat. O jego dalszym losie zdecyduje niebawem prokurator.