Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Bielsko-Biała

Dzielnicowi z Komisariatu III Policji w Bielsku-Białej zaprojektowali przydatny plakat i ulotki informacyjne, które zawierają najważniejsze porady, jakie powinni znać seniorzy, aby nie dać się oszukać ani okraść. Będzie on wykorzystywany podczas działań profilaktycznych prowadzonych przez stróżów prawa oraz znajdzie się w ogólnodostępnych miejscach, tak aby w ten przystępny sposób przyswajali sobie zasady bezpieczeństwa.

Koncepcja plakatu powstała wśród dzielnicowych bielskiej „trójki”, którzy chcieli w taki praktyczny i przystępny sposób utrwalić najważniejsze wskazówki i porady, jakich zwykle udzielają podczas spotkań z seniorami. Rysunki, jakie się na nim znalazły, są autorstwa synów jednej z dzielnicowych. Znajdują się na nim także dane kontaktowe do komisariatu przy ul. Traugutta i innych instytucji.

Bezpieczeństwo seniorów jest niezmiennie aktualnym tematem, ponieważ jest to grupa społeczna, która często znajduje się na celowniku oszustów. Na poziom tego bezpieczeństwa ma świadomość samych seniorów i podejmowane przez Policję w tym celu działania profilaktyczne, ale równie ważna jest troska ich dzieci i wnuków, sąsiadów. Fałszywemu wnuczkowi będzie trudniej oszukać seniora, jeśli prawdziwy wnuczek będzie pamiętał o swojej babci i dziadku...

  • Policjant razem z członkiem rady osiedla wieszają plakat na tablicy informacyjnej.
  • Plakat zawieszony na osiedlowej tablicy ogłoszeń.
  • Policjant razem z członkiem rady osiedla wieszają plakat na tablicy informacyjnej.