Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Bielsko-Biała

Rodzaje alkomatów – na to musisz zwrócić uwagę

Coraz częściej osoby prywatne decydują się na jednorazowy zakup urządzeń służących do pomiaru alkoholu w wydychanym powietrzu nazywanych alkomatami. Wszystko ze względu na ich adekwatną cenę do przydatności oraz działania. Przecież każdemu z nas zdarza się trochę wypić, później nie wiedząc czy można prowadzić samochód czy jednak lepiej się powstrzymać.

Odwiedzając alkopatrol.pl ukażą się nam trzy rodzaje alkomatów. A mianowicie pierwszym z nich są alkomaty półprzewodnikowe, są one najbardziej popularne wśród klientów indywidualnych. Możemy je nabyć w najniższych cenach co między innymi powoduje taką popularność. Niestety takie urządzenia nie mogą pochwalić się dokładnymi wynikami, ponieważ nie uwzględniają innych czynników takich jak między innymi pokarmy mogące zawierać alkohol, papierosy czy herbata. Wszystkie te elementy mogą znacznie wpłynąć na końcowy wynik. Drugą grupę stanowią alkomaty elektrochemiczne. Są one głównie używane przez funkcjonariuszy policji. Najczęściej mamy z nimi do czynienia w przypadku zatrzymania przez policję. Na szczęście kierowców urządzenia te są dokładne, nie mają większego marginesu błędu, na ich podstawie są również zbierane materiały dowodowe, kiedy kierowca przekroczył dozwolony limit alkoholu w organizmie. Są to alkomaty nieco droższe od półprzewodnikowych jednak są bardziej skuteczne i mogą wskazywać dokładny wynik uwzględniając tym samym inne czynniki.

Ostatnimi alkomatami są tak zwane alkomaty spektrofotometryczne. Są one głównie stosowane do stacjonarnego badania na posterunkach w ciężkich przypadkach wymagających na prawdę dokładnego i wierzytelnego wyniki. Używając je nie musimy pamiętać o okresowej kalibracji. Stanowią one najdroższą grupę sprzętu tego typu. Jednak do użytku domowego nie potrzebujemy aż tak dokładnych pomiarów. Wszystko będzie zależeć od naszego gustu, potrzeb oraz przede wszystkim zaplecza finansowego. W zależności od modelu ceny takich urządzeń zaczynają się od kilkuset złotych a mogą kończyć nawet na kilku tysiącach.

Warto zainteresować się tym tematem, przede wszystkim dla swojego spokoju. W szczególności kiedy wypijemy co nie co a już następnego dnia musimy jechać w podróż. Warto wtedy przeprowadzić na sobie takie szybkie badania, które pokaże nam jak przedstawia się sytuacja, czy mamy się czego obawiać czy możemy być spokojni, że jeśli zatrzyma nas policja to nic złego się nie wydarzy.