Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Bielsko-Biała

Jak zorganizować kameralne wesele? Oto nasze podpowiedzi

Kameralne śluby i wesela stały się koniecznością ze względu na panujące na całym świecie ograniczenia. Jednak od zawsze miały one swoich zwolenników. Niewielka uroczystość w gronie najbliższych ma w sobie magię i pozwala na stworzenie ciepłej i niezwykle intymnej atmosfery, która sprzyja romantycznemu nastrojowi. Jak wygląda przygotowanie kameralnego wesela oraz wybór sukni ślubnej z https://www.weselezklasa.pl/salon-sukien-slubnych,35/bielsko-biala/ ? Sprawdź porady od naszych specjalistów.

Forma przyjęcia

W pierwszej kolejności, należy się zastanowić, czy chcemy urządzić wesele na małą liczbę gości, przyjęcie, czy obiad po zaślubinach? Tak naprawdę, nic nas nie ogranicza i można zaprosić gości na obiad, tort i kolacje i rozstać się z nimi wieczorem. Jednak można też urządzić imprezę do białego rana nawet na 10, czy 20 osób. Warto jednak pamiętać, że wybrana od wybranej formy przyjęcia będą zależały dalszej przygotowania. Jeśli zdecydujemy się na obiad po zaślubinach to wystarczy zarezerwować wybraną restauracje i kupić stroje dla Pary Młodej na https://www.weselezklasa.pl/salon-sukien-slubnych,35/slaskie/. Jednak jeśli planujemy małe wesele na niewielką liczbę osób to przygotowania nie będą się mocno różniły od wielkiego wesela.

Sala weselna lub restauracja

Atutem małego wesela jest możliwość urządzenia go zarówno na sali weselnej, jak i w restauracji, którą znajdziecie tu https://www.weselezklasa.pl/sale-weselne,1/slaskie/. Bogata oferta różnorodnych sal weselnych, sprawia że z łatwością można znaleźć miejsce nawet na niewielką liczbę osób. Jeśli planujemy tańce i muzykę to zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie właśnie mała sala na wesele, gdyż zapewni ona również miejsce dla zespołu lub DJ’a oraz miejsce do tańców. Dodatkowo obsługa sali weselnej będzie miała większe doświadczenie w organizacji wesel niż w przypadku wynajęcia restauracji.

Motyw przewodni

Niezależnie czy organizuje się wesele na 30, czy na 300 osób przygotowania najlepiej rozpocząć od wybranego motywu przewodniego. W przypadku kameralnych przyjęć doskonale sprawdzą się bardzo modne ostatnio personalizowane wesela, na których pojawią się akcesoria z imionami Pary Młodej. Ciekawym rozwiązaniem jest również wykorzystanie wspólnych zdjęć do ozdobienia sali weselnej. Można do tego wykorzystać zdjęcia z początków znajomości lub wspólnie z fotografem zorganizować sesje narzeczeńską, która będzie stanowić dodatkową, wspaniałą pamiątkę tego szczególnego czasu. W przypadku kameralnych wesel Pary Młode chętnie wybierają też motywy przewodnie, które nawiązuje do ich zainteresowań lub wspólnych przeżyć np. wesela żeglarskie, z motywem podróżniczym, czy muzycznym.

Wystrój sali

Małe sale wspaniale wyglądają z naturalnymi ozdobami z kwiatów, lampionów i lampek. Podwieszone na ścianie lub pod sufitem dodatkowe oświetlenie, wspaniale podświetli sale i nada jej intymnego charakteru. Wybierając dekoracje, należy jednak uważać, aby nie przesadzić – duża liczba akcesoriów na małej przestrzeni będzie źle wyglądać. Ciemne kolory mogą być przytłaczające, łatwo też o efekt kiczu jeśli umieścimy na sali zbyt dużą ilość błyskotek lub gadżetów, które nie pasują do siebie.

Upominki dla gości

Drobne podarunki dla gości stały się ostatnio bardzo popularne. W przypadku małych, kameralnych przyjęć Para Młoda może wykazać się tu większą pomysłowością i ma możliwość samodzielnego przygotowania upominków. Samodzielnie przygotowane konfitury, czy spersonalizowane podziękowania na pewno mile zaskoczą gości. Takie podarunki elegancko zapakowane stanowią przyjemny akcent i wspaniałą ozdobę stołu.