Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Bielsko-Biała

Drewniane projekty od Eko Architektura  komfort i bezpieczeństwo

Eko Architektura to jedna z prężniej rozwijających się firm w branży architektury drewna. Nie budzi wątpliwości, że działalność marki i uświadamianie odbiorców o korzyściach, płynących z drewnianych inwestycji przyczyniły się znacząco do popularyzacji surowca w Polsce. Pamiętajmy, że z drewna jednak nigdy nie zrezygnowano, a w wielu miejscach na świecie jest to główny lub nawet jedyny materiał służący do budowy domów, altan czy garaży. Mogłoby się nasuwać pytanie, dlaczego drewno? Wywiad z Przemysławem Balcewiczem, dyrektorem firmy, rozwieje wszelkie niepewności. Zapraszamy.

Dzień dobry Panie Dyrektorze. Dlaczego coraz więcej osób decyduje się na architekturę drewna? Jakie korzyści niesie ze sobą takie rozwiązanie?

Witam Pana Redaktora. Pozwolę sobie na wymienieniu części zalet, a następnie omówię je bardziej szczegółowo. Drewniane budynki od Eko Architektura to przede wszystkim: 

  • solidność
  • satysfakcja na lata
  • odporność na warunki atmosferyczne
  • doskonała izolacja cieplna
  • prozdrowotne właściwości
  • szybki czas realizacji 

Już na pierwszy rzut oka widać, że materiał ten jest bardzo elastyczny i posiada wszystkie potrzebne cechy do postawienia solidnej konstrukcji. Solidność to podstawa w budownictwie, a drewno to zapewnia. Jest to więc niewątpliwie długoletnia satysfakcja naszych klientów, kiedy nie muszą się przejmować, że silniejszy wiatr uszkodzi część zabudowania. Z Eko Architektura to po prostu niemożliwe.

Co z pozostałymi wartościami? Czy drewno naprawdę tak dobrze izoluje i jest odporne na działanie czynników zewnętrznych?

Bez wątpienia. Surowiec ten jest bardzo szlachetny, a odpowiednio obrobiony przez pracowników firmy Eko Architektura, z dbałością o najmniejsze szczegóły, to gwarancja długowieczności. Garaże drewniane, altany ogrodowe czy sauny przydomowe: https://domkiekoarchitektura.pl/Produkty/domki-ogrodwe-i-altany. Niezależnie od wyboru projektu, możemy być spokojni, że ani obfity deszcz, śnieg czy nawet grad nie uszkodzą zabudowania. Stawianie całorocznych budynków przez nasze przedsiębiorstwo już świadczy o tym, że można mieszkać przyjemniej i nie martwić się o jego stan. W grę wchodzi oczywiście także wspomniana już izolacja termiczna. Dlaczego górale, żyjący w bardzo ciężkich i zimnych obszarach zdecydowali się na chaty z drewna? To nie przypadek, że właśnie z tego materiału stawiane są konstrukcję, nawet w miejscach nieprzyjaznych do życia. Tutaj oczywiście kolejny czynnik to nieustanna kuracja. Architektura drewna umożliwia postawienie konstrukcji, w której po prostu czujemy się lepiej i faktycznie możemy zdrowieć. Odpowiednia wilgotność powietrza, jego prawidłowa cyrkulacja, a także dużo mniej drobnoustrojów i bakterii - można by wymieniać i wymieniać.

Panie Dyrektorze, to jeszcze ostatnie pytanie. Wciąż mnie nurtuje szybki czas realizacji, który w przypadku postawienia wytrzymałej konstrukcji budzi kontrowersję. Jak to możliwe?

Odpowiednie procedury, które dzięki najnowszej technologii są stale usprawniane, umożliwiły tworzenie lekkich elementów, które po złączeniu stanowią solidną całość. Środki do impregnacji, opisanie i przygotowanie szczegółowych wytycznych co do samej konwersacji drewna. Najprościej ujmując - szczere zainteresowanie tym surowcem. Drewniana architektura oferuję wiele, co pokazujemy stale naszą szeroką ofertą, od domów całorocznych po sauny, altany czy garaże drewniane. Instrukcja od Eko Architektura, która w sposób obrazowy przeprowadza przez proces montażu, oraz elementy o odpowiedniej lekkości umożliwiają nawet samodzielne postawienie budynku. W tym wypadku nasi pracownicy zrobią to po prostu szybciej, gdyż wieloletnie doświadczenie w tej dziedzinie zaowocowało precyzją i doskonałą znajomością swego fachu.

 Nasze garaże drewniane są również we Francji:

Chalet PRO

187 route de la Féclaz, 73230 ST ALBAN LEYSSE

tel. 04 85 44 00 20

strona: https://chaletpro.fr/Produits/garages-et-carports