Liczba zarażonych koronawirusem w Polsce nieustannie rośnie. Na dzień 18 marca w samym województwie śląskim zanotowano już 24 przypadki zarażeń. W trosce o dobro mieszkańców wiele urzędów ogranicza lub zamyka swoje drzwi na interesantów. W jaki sposób w tym trudnym okresie można teraz załatwić ważne dla nas sprawy?

Urząd Miejski w Bielsku-Białej wystosował ważne oświadczenie na swoich stronach. Od środy, 18 marca żaden interesant lub mieszkaniec nie może liczyć na bezpośrednią obsługę aż do odwołania. Podyktowane jest to kwestiami związanymi z epidemią koronawirusa. Z tego też względu zaleca się załatwiać wszystkie sprawy telefonicznie lub mailowo. Najbardziej optymalną opcją jest również skorzystanie z Elektronicznej Platformy Usług Administracji Publicznej, czyli ePUAP, gdzie dużą część spraw można załatwić logując się za pomocą profilu zaufanego.

Są jednak pewne wyjątki związane z bezpośrednią obsługą interesantów, ale tylko i wyłącznie po wcześniejszym umówieniu telefonicznym. Pod numerem telefonu 33 470 12 13 można uzgodnić możliwość odbioru aktu zgonu w Urzędzie Stanu Cywilnego. Natomiast dzwoniąc pod numer 33 497 16 29 umówić się na odbiór dowodu osobistego.

Koronawirus zamknął Urząd Miejski w Bielsko-Białej

Foto: pixabay.com