Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Bielsko-Biała

W jaki sposób mieszkańcy Bielsko-Białej mogą liczyć na wsparcie psychologiczne w trakcie trudnej sytuacji związanej z alarmującym wzrostem zachorowań na COVID-19 spowodowanym przez koronawirusa? Już 26 przypadki zachorowań na dzień 18 marca w województwie śląskim z pewnością nie napawają optymizmem. W jaki sposób zachowywać się w tym trudnym dla każdego czasie?

Na stronach Urzędu Miejskiego w Bielsko-Białej podano kilka ważnych punktów dotyczących tego w jaki sposób spędzić czas kwarantanny, co jest zabronione, a co dozwolone po ogłoszeniu stanu epidemiologicznego. Podkreśla się też wagę tego, że jest to tylko sytuacja tymczasowa. Terapeuci i psycholodzy z Podbeskidziego Ośrodka Interwencji Kryzysowej (POIK) stworzyli krótki poradnik w którym nawołują, że nie warto za często sprawdzać wiadomości o koronawirusie, a lepiej poświęcić ten czas na inne czynności, między innymi na zaplanowane czytanie książek, oglądanie filmów lub seriali. Warto też odnowić kontakty ze znajomymi poprzez rozmowy telefoniczne lub telekonferencje za pomocą internetu. W powietrzu czuć wiosnę, ale to też dobry moment, aby zrobić porządki w domu. Wszystko to wymaga tego typu poświęcenia, aby zminimalizować szansę na to, że my sami, nasi bliscy, znajomi lub sąsiedzi zostaną zarażeni.

Jeśli ktoś potrzebuje wsparcia od osób, które profesjonalnie zajmują się pomocą psychologiczną to warto skontaktować się z POIK. Telefonicznie pod numerami 33 814 62 21, 33 811 99 00, 33 19 288 można uzyskać profesjonalną poradę i pomoc. Można również wysłać wiadomość e-mail na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub skorzystać ze Skype.

Koronawirus? Idź do psychologa!

Foto: pixabay.com