Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Bielsko-Biała

Usługi adwokata przy rozwodzie w Warszawie – jak napisać pozew o rozwód?

Usługi adwokata obejmują także sprawy rozwodowe – w Warszawie szybko znajdziemy kancelarię, która pomoże nam przy tego typu problemie. Pomoc kancelarii może przydać się już na początkowym etapie, kiedy chcemy napisać pozew o rozwód. Sprawdź, jak sporządzić pismo procesowe i dlaczego warto skorzystać z usług dobrego adwokata.

Usługi kancelarii adwokackiej przy sprawach rozwodowych

Formalne zakończenie małżeństwa to trudny, choć często konieczny krok. Warto wesprzeć się przy nim profesjonalną pomocą prawną, jakiej może nam udzielić adwokat rozwód Warszawa. Kancelaria adwokacka dzięki kompleksowym usługom może być przydatna na każdym etapie rozwodu, również na samym początku, kiedy chcemy napisać pozew – pismo procesowe, w którym zawnioskujemy o rozwiązanie małżeństwa.

W kancelarii adwokackiej znajdziemy również profesjonalne doradztwo prawne, bardzo przydatne na wstępnym etapie, kiedy będziemy ustalać swoje żądania odnośnie warunków zakończenia małżeństwa. Dzięki wsparciu adwokata będziemy znali swoje prawa i możliwości, co pozwoli ustalić wszystkie wymagania dotyczące ważnych kwestii, takich jak opieka nad dziećmi czy podział majątku. Przy wielu sprawach rozwodowych, szczególnie tych z orzeczeniem o winie, trudno o porozumienie między małżonkami co do wielu tematów, dlatego najlepiej dobrze się przygotować i razem z adwokatem ustalić najkorzystniejszą dla siebie strategię działania.

Adwokat może reprezentować swoich klientów przed sądami i organami administracyjnymi, co również jest sporym wsparciem podczas spraw rozwodowych i pozwala uniknąć wielu stresujących sytuacji. Profesjonalista zadba o ochronę interesów swojego klienta i będzie walczył o pożądane przez niego warunki zakończenia sprawy. Dzięki jego obecności rozwód może też przebiec sprawniej, co w większości przypadków również jest mile widziane.

Pomoc adwokata może obejmować także obecność w trakcie negocjacji ze stroną pozwaną, co często pozytywnie wpływa na wyniki takiego spotkania oraz zmniejsza ilość towarzyszącego mu stresu.

Pisanie pozwu o rozwód

Adwokat przy rozwodzie w Warszawie może pomóc w sporządzaniu pism procesowych – w tym najważniejszego w tej sytuacji, czyli pozwu o rozwód. To na jego podstawie sąd zajmie się naszą sprawą, dlatego powinien trzymać odpowiednią formę i zawierać wszystkie potrzebne dane.

Pozew powinien być skierowany do sądu okręgowego, który obejmuje swoim działaniem ostatnie wspólne miejsce zamieszkania małżonków. Musi zawierać podstawowe informacje o powodzie (osobie składającej pozew) oraz pozwanym. Nie trzeba przy tym znać takich danych, jak numer PESEL drugiej strony.

Konieczne będzie także dołączenie do wniosku niektórych dokumentów – najważniejszy jest aktualny (a więc maksymalnie trzymiesięczny) odpis aktu małżeństwa oraz odpis aktów urodzenia małoletnich dzieci, jeśli małżeństwo je posiada.

Pozew o rozwód posiada dwie podstawowe części – petitum, w którym przedstawiamy swoje wnioski oraz uzasadnienia, gdzie przytoczymy powody swojej decyzji.

W petitum znajdzie się przede wszystkim wniosek o rozwiązanie małżeństwa, a także o uregulowanie korzystania ze wspólnego mieszkania. Jeśli małżeństwo posiada dzieci, które nie skończyły jeszcze 18. roku życia, w tej części należy także zaznaczyć swoje żądania co do opieki nad nimi oraz alimentów.

W uzasadnieniu podajemy powody rozwodu. Jeśli jest to rozwód z orzeczeniem o winie, konieczne jest przedstawienie dowodów na winę osoby pozwanej. To, jakie będą to dowody, zależy od sytuacji – można przedstawiać zdjęcia, wydruki wiadomości, wyciągi z historii konta bankowego czy skorzystać z zeznań świadków.

Przy pisaniu pozwu warto skorzystać z pomocy adwokata – rozwód w Warszawie to zazwyczaj trudne przeżycie, związane z wieloma emocjami, a profesjonalista pomoże nam przez nie przejść. Dopilnuje, by pozew został stworzony w odpowiedniej formie i zawierał wszystkie niezbędne informacje, dzięki czemu z pewnością zostanie szybko rozpatrzony przez sąd okręgowy.